Lublin 700 lat Lublina UMCS
Angelika Mach z medalem Mistrzostw Polski

Angelika Mach z medalem Mistrzostw Polski

W biegu na 5 km rozgrywanym w Kleszczowie, w ramach 6. Otwartych Mistrzostw Polski, zawodniczka KU AZS UMCS Lublin - Angelika Mach zdobyła brązowy medal! Dla Angeliki to już już czwarty medal rangi mistrzowskiej wśród seniorów.

 

Bieg rozpoczął się w samo południe. Początek rywalizacji był dla Angeliki udany. Przez pierwszą część dystansu przewodziła bowiem stawce kobiet. Do około trzeciego kilometra trzymała się blisko Ewy Jagielskiej (LKS Ostrovia Ostrów Mazowiecka) i Aleksandry Brzezińskiej (MKL Toruń ). Jednak na dalszej części trasy lepsze okazały się rywalki, które to podzieliły między siebie złoty i srebrny medal. Nasza zawodniczka po bardzo dobrym biegu, z czasem 16 minut 39 sekund, ukończyła zmagania na trzeciej lokacie, zdobywając swój kolejny już medal Mistrzostw Polski w kategorii seniorów. Wynik jaki uzyskała na trasie, jest jej nowym rekordem życiowym, jeśli chodzi  starty uliczne na dystansie 5 km. Tytuł powędrował do Ewy Jagielskiej (16:23), a drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Brzezińska (16:30).

Tegoroczny rezultat jest też poprawieniem ubiegłorocznego występu w Kleszczowie. Wtedy Angelika Mach uplasowała się na piątej pozycji.

- Przed startem liczyłam na medal. Może nawet inny niż brązowy, ale i tak jestem zadowolona. Moja dyspozycja jest lepsza niż w zeszłym roku. Teraz przygotouję się do maratonu, który już pod koniec października. Ten bieg natomiast był takim biegiem kontrolnym w treningu, a uzyskałam najlepszy wynik w karierze - w historii moich startów ulicznych  na 5 km, z czego bardzo się cieszę. Z racji tego, że teraz szykuję się do występu w maratonie, nie finiszuję świetnie, a ten element był ważny w decydującej fazie walki o medale - podsumowuje brązowa medalistka Mistrzostw Polski, Angelika Mach.

 

fot. festiwalbiegowy.pl

Autor: K.W.

Wspierają Nas