Lublin 700 lat Lublina UMCS
Memoriał imienia Henryka Kosakowskiego już w sobotę!

Memoriał imienia Henryka Kosakowskiego już w sobotę!

17 lutego 2018 roku odbędzie się kolejna edycja Memoriału imienia Henryka Kosakowskiego. Impreza jest już tradycją. Odbywa się od przeszło 40 lat!

Memoriał rokrocznie przyciąga spore grono zawodników. Na starcie stanie ponad 300 pływaków i pływaczek. To pokazuje, że zainteresowanie imprezą jest całkiem dobre.

Do udziału w zawodach mogli zostać zgłoszeni zawodnicy, którzy ukończyli 12 rok życia. Rywalizacja będzie toczyć się w czterech kategoriach wiekowych. Dla grup dziewczęcych i chłopięcych przedziały wiekowe zostały ustalone nieco inaczej. Taka sama jest jedynie rywalizacja w kategorii Open, w której uczestniczą wszyscy zawodnicy zgłoszeni do zawodów (12+).

- W tym roku przyjedzie do nas ponad 300 zawodników. Zawody rozgrywane są już od wielu lat. Podczas minionej edycji mieliśmy zaszczyt gościć członków reprezentacji Polski. Teraz niestety sytuacja wygląda trochę inaczej. Mamy mniej funduszy przeznaczonych na memoriał, stąd inna obsada zawodów - mówi naczelnik zawodów, trener Jacek Kasperek

Impreza zostanie przeprowadzone w dwóch blokach. Pierwszy z nich rozpocznie się już o godzinie 9:00. Kolejny zaplanowano na popołudnie. Druga część rywalizacji rozpocznie się o godzinie 15:45.

Henryk Kosakowski to założyciel oraz pierwszy prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego, który powstał ponad 50 lat temu. Kilka lat po tym wydarzeniu Henry Kosakowski zmarł, a środowisko pływackie postanowiło uczcić jego pamięć organizując memoriał jego imienia. Od tego momentu minęło wiele czasu, ale zawody na stałe zagościły w kalendarzu imprez pływackich.

Organizatorami zawodów są:

• Lubelski Okręgowy Związek Pływacki  

• Klub Uczelniany AZS UMCS Lublin  

• MOSiR Bystrzyca Lublin  

• Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego  

• Urząd Miasta Lublin  

• AQUA Lublin

 

Autor: K.W.

Wspierają Nas