Lublin 700 lat Lublina UMCS
Mam nadzieję na poprawę wyniku ‒ mówi lider list U23 w Europie

Mam nadzieję na poprawę wyniku ‒ mówi lider list U23 w Europie

Niedawno podczas zawodów w Łodzi zawodnik AZS UMCS Lublin ‒ Michał Sierocki wygrał bieg na 110 metrów przez płotki z kapitalnym wynikiem. Czas 13.65 sekundy to jego nowy rekord życiowy. Dzięki niemu lublinianin przewodzi na listach europejskich U23 przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy U23. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Michałem.

 

Nie od dziś wiemy, że jesteś bardzo utalentowanym zawodnikiem. Jednak Twój fenomenalny występ w Łodzi był dla wielu zaskoczeniem. Dla Ciebie również?

Tak, na pewno był dużym zaskoczeniem. Zarówno dla mnie jak i dla wszystkich.

 

Wspominałeś w mediach społecznościowych, że przystępowałeś do zawodów z kontuzją… Jak zatem udało Ci się pobiec aż tak szybko? Dwukrotnie poprawiałeś rekord życiowy. Najpierw w eliminacjach, a potem w finale.

Doznałem kontuzji na trzy dni przed startem, podczas ostatniego treningu. Już prawie przekreśliłem szanse swojego udziału w tych zawodach. Z pomocą jednak przyszedł nasz lekarz kadry, który przyjął mnie u siebie w Łodzi i uczynił ten start możliwym.

 

Wywalczyłeś kwalifikację na ME U23 oraz na Uniwersjadę. Przed zawodami zakładałeś realizację tych celów?

Na pewno czułem się gotowy na szybkie bieganie w tym sezonie i zakładałem realizację obu minimów (na ME U23 i Uniwersjadę). Nie zdawałem sobie jednak sprawy, że jest aż tak dobrze.

 

Jakie teraz zatem masz plany? Niedługo kilka imprez: Mistrzostwa Polski U23, Mistrzostwa Polski Seniorów, Mistrzostwa Europy U23, Uniwersjada. W których z nich zamierzasz wystartować?

Najbardziej koncentruję się na MP U23. One są najbliżej w perspektywie czasu, a dodatkowo są w Lublinie. To dla mnie bardzo ważne. Cieszę się z tego powodu. Jednak dla mnie główną imprezą w tym roku są ME U23. Na nie z trenerem szykujemy szczyt formy. Jeśli chodzi o Uniwersjadę, to niestety na nią nie pojadę. Jej termin pokrywa się z ME U23 i Polski Związek Lekkiej Atletyki zdecydował, że ta druga impreza jest ważniejsza.

 

Chciałem też zapytać, jakie to uczucie być liderem list europejskich U23? Bo to sprawia, że stajesz się jednym z faworytów do medalu podczas ME.

To niesamowite uczucie widzieć swoje nazwisko na pierwszym miejscu list europejskich, ale póki co sezon jeszcze trwa. Zobaczymy czy uda mi się pozostać liderem. Na pewno w tym momencie liczę na medal ME U23. Jednak ważne jest to, jak kto pobiegnie na mistrzostwach, a nie to jaki ma rekord życiowy.

 

Jakie jest Twoje odczucie odnośnie wyniku z Łodzi? To jest wynik, do którego możesz się regularnie zbliżać lub go poprawiać? Wspiąłeś się na taki poziom i teraz może być tylko lepiej? Czy może pozostanie na takim poziomie nie jest łatwym zadaniem? Jak to wygląda z Twojej perspektywy? Na co Cię stać?

Wynik jest dla mnie fenomenalny. Pozwala mi myśleć o sporcie bardzo przyszłościowo. Uważam, że jestem dobrze przygotowany (tak też wynika z treningów) i będę regularnie osiągał takie wyniki. Mam również nadzieję, że szczyt formy jeszcze nie przyszedł i uda mi się poprawić ten rezultat.

 

fot. Michał Piłat 

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas