Michał Sierocki ze srebrem i życiówką podczas ME U23!

Trwają 12. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy U23 w szwedzkim Gävle. Jedną z gwiazd polskiej reprezentacji jest zawodnik AZS UMCS Lublin ‒ Michał Sierocki, który zdobył srebrny medal w biegu na 110 metrów przez płotki. Okrasił go rekordem życiowym! Drugie miejsce wygrał o 0.01 sekundy!

Sierocki pojechał do Szwecji z trzecim wynikiem na europejskich listach U23. Zapowiadał, że celem jest medal. Już od początku pobytu w Gävle widać było, że Michał jest w dobrej dyspozycji. Czwartkowe eliminacje z dużym luzem zakończył na czwartym miejscu (14.13 sekundy). Dzień później przyszedł czas na decydujące starty. W półfinale było sprężenie i pewny awans do biegu finałowego z rezultatem 13.81 sekundy. To zagwarantowało szóste miejsce w stawce. W finale Sierocki odpalił i to dosłownie. Linię mety przekroczył z czasem 13.63 sekundy, co jest jego nowym rekordem życiowym! Medal ME U23, który Michał zapowiadał stał się faktem! Rywalizacja o srebro i brąz była bardzo zacięta. Między drugim a piątym zawodnikiem było tylko 0.04 sekundy różnicy.

Poza zasięgiem konkurentów był Szwajcar ‒ Jason Joseph, dominujący od eliminacji aż po finał. Za każdym razem wygrywał. Na najniższym stopniu podium stanął Brytyjczyk ‒ Cameron Fillery (13.64).