Lublin 700 lat Lublina UMCS
24. ME w Lekkiej Atletyce – plan startów

24. ME w Lekkiej Atletyce – plan startów

24. Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce czas start! Poniedziałek jest pierwszym dniem, w którym rozpocznie się rywalizacja. Jednak tylko ta w kwalifikacjach. Pierwsze medale zostaną rozdane we wtorek (7 sierpnia).

 

Impreza odbywa się w Berlinie. Potrwa do 12 sierpnia Udział w niej weźmie 86 polskich lekkoatletów. Pośród nich znalazło sie pięć zawodniczek AZS UMCS Lublin: Paulina Guba, Malwina Kopron, Karolina Kołeczek, Joanna Bemowska i Izabela Trzaskalska.

Najszybciej do walki stanie Joanna Bemowska, która we wtorek rano wystartuje na dystansie 50 kilometrów (chód sportowy). Poniżej znajduje się rozpiska startów zawodników z Lublina.

Wydawać się może, że największe szanse na medal ma Paulina Guba, która jedzie na imprezę z drugim wynikiem na europejskich listach (19,38 metra). Odnaleźć formę postara się też z pewnością Malwina Kopron. Trzecia zawodniczka zeszłorocznych Mistrzostw Świata w Londynie z konkursu na konkurs prezentuje się coraz lepiej. Podczas ostatniego startu przed Mistrzostwami Europy, w Stalowej Woli oddała najlepszą próbę w sezonie (72,92 metra). To aktualnie ósmy rezultat na Starym Kontynencie. W dobrej dyspozycji jest też Karolina Kołeczek. Srebra medalistka Mistrzostw Polski w Lublinie biega w tym roku 12.97 sekundy. To czas z początku drugiej dziesiątki europejskich sprinterek na dystansie 100 metrów przez płotki. Izabela Trzaskalska, która powalczy w maratonie, jedzie do Berlina z trzynastym rezultatem (2:32:26). Natomiast Joanna Bemowska (chód sportowy na 50 km), która wystąpi jako pierwsza z zawodniczek AZS UMCS Lublin, plasuje się na początku trzeciej dziesiątki w Europie (4:43:48).

 

fot. Bartłomiej Wójtowicz

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas