Lekkoatletyczne MP AZS zakończone sukcesem

W dniach 19-20 maja w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski AZS w lekkiej atletyce. Zawodnicy Klubu Uczelnianego AZS UMCS Lublin wywalczyli na nich pięć medali! Na najwyższym stopniu podium stawali trzykrotnie.

Najlepsza w biegu na 100 metrów przez płotki okazała Karolina Kołeczek, która wygrała z wynikiem 13.47 sekundy. Nie był to jednak jej najszybszy start w imprezie. Lepiej zaprezentowała się w biegu półfinałowym, osiągając rezultat 12.98 sekundy. Zawodniczka zapewniła sobie minimum na wrześniowe lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Berlinie.

Bezkonkurencyjna wśród kulomiotek była Paulina Guba, która zdobyła złoty medal z przewagą ponad dwóch metrów nad drugą Agnieszką Maluśkiewicz (OŚ AZS Poznań). Guba już w pierwszej próbie uzyskała rezultat, który zapewnił jej zwycięstwo (18.22 metra).

Pierwsze miejsce w rzucie młotem wywalczyła Malwina Kopron. Pochodząca z Puław zawodniczka po wyrównanej walce okazała się lepsza od drugiej Joanny Fiodorow (OŚ AZS Poznań). Wynik 72.87 metra jest najlepszym rezultatem Kopron w tym sezonie.

Również z najlepszym wynikiem w sezonie zmagania zakończył kulomiot, Szymon Mazur. Zawodnik AZS UMCS Lublin pchnął na odległość 18.27 metra, co starczyło na zajęcie drugiego miejsca w stawce. Na trzeciej pozycji rywalizację w biegu na 800 metrów zawody zakończył Michał Kitliński (1:53.05 sekundy). Na piątej pozycji do mety dobiegł inny zawodnik AZS UMCS Lublin, Sebastian Smoliński.