Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Skrzatów

Po krótkiej  przerwie we współzawodnictwie turniejowym  związanej z zakończeniem sezonu zimowego, w miniony weekend 13-14 maja nasi  chłopcy stanęli do rywalizacji w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Skrzatów,  które odbywały się  w Zamościu.

Nasz klub reprezentowali: Bartek Daniłowski, Robert Szostakiewicz,  Przemek Siejka i Bartek Siejka.

Turniej miał charakter grupowy.   Bartek, Robert i Przemek  rozstawieni  w swoich grupach na pierwszych miejscach potwierdzili je po rozegranych meczach.  Zainteresowanie wzbudził mecz braci Przemka i Bartka Siejków, którzy znaleźli się w tej samej grupie i rzadko mają okazję zaprezentować się przed turniejową publicznością.   Bartek uległ jednak starszemu i bardziej doświadczonemu Przemkowi.

Robert, Bartek Daniłowski i Przemek w drugim dniu zawodów rywalizowali  w grupie finałowej o miejsca 1-3.  Ale jedno było już pewne , że wszystkie miejsca na podium i ścisła czołówka województwa lubelskiego to znów zawodnicy AZS UMCS. Bartek Siejka walczył o miejsca 4-6. Ogromne emocje  jak zwykle  towarzyszą walce o 1 miejsce.  Tym razem najlepszym okazał się Przemek pokonując kolegów: Bartka   6-2, 6-4  i Roberta 4-6, 6-2, 10-4.  Ostatni mecz  Bartka z Robertem zakończył się zwycięstwem Bartka 6-2, 6-2 . Nasi tenisiści zdobyli wszystkie medale w rywalizacji singlowej:

Mistrzem Województwa Lubelskiego  został   Przemysław Siejka

Drugie miejsce i wicemistrzostwo zdobył Bartosz Daniłowski

Brązowym medalistą został Robert Szostakiewicz

Bartek Siejka ostatecznie zajął 6 miejsce.

W rywalizacji deblowej nasi chłopcy również nie  mieli sobie równych, choć walka finałowa  była bardzo  zacięta. Przemek z  Bartkiem Daniłowskim pokonali parę Robert Szostakiewicz  / Kuba Ukalski ( Return Zamość) w dwóch setach 7-6 7-6

Mistrzami województwa  lubelskiego już drugi raz w tym roku została  para Bartosz Daniłowski i Przemek Siejka,