We Wrocławiu na piątkę

29 maja we Wrocławiu odbył się 19. Memoriał Edwarda Listosa. W międzynarodowym mityngu wojskowym bardzo dobrze spisali się zawodnicy AZS UMCS Lublin, którzy łącznie wywalczyli pięć medali!

Nie zawiodła faworytka do zwycięstwa w konkursie pchnięcia kulą. Aktualna mistrzyni Europy ‒ Paulina Guba wygraną zapewniła sobie próbą na odległość 18.35 metra. To jej najlepszy wynik w dopiero co rozpoczynającym się sezonie startowym. Forma cały czas idzie w górę. Do wyniku z Berlina, który zapewnił jej złoto ME zabrakło prawie metra. Punktem docelowym sezonu są Mistrzostwa Świata w Doha, które w tym roku wyjątkowo na przełomie września i października.

Świetnie spisały się również zawodniczki reprezentujące AZS UMCS Lublin w biegach długodystansowych. 5000 metrów padło łupem Izabeli Trzaskalskiej, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła jej koleżanka z drużyny ‒ Angelika Mach. Zwycięstwo tej pierwszej było niepodważalne. Czas, jaki uzyskała (16:02.28 sekundy) jest jej nowym rekordem życiowym! Brąz Angelice Mach dał wynik 16:56.54 sekundy. Zawodniczki AZS-u rozdzieliła Klaudia Gosk z Podlasia Białystok (16:11.26 sekundy).

Z medalem wrócił też Szymon Mazur. W jego koronnej konkurencji ‒ pchnięciu kulą, był drugi (17.45 metra). Zdecydowanie wygrał Jakub Szyszkowski (AZS-AWF Katowice) z rezultatem 20.92 metra. Co ciekawe Mazur startował także w konkursie rzutu dyskiem. Tu zmagania zakończył na 4. pozycji.

Ostatni krążek dla zielono-białych wywalczył Maciej Hołub w biegu na 400 metrów. Do mety dobiegł jako trzeci, choć do srebra zabrakła mu tylko 0.01, a do złota 0.06 sekundy. Jego czas to 47.64 sekundy. Wyprzedzili go zawodnicy Śląska Wrocław. Na 5. miejscu sklasyfikowany został Cezary Mirosław.

Tuż za podium zawody zakończyli też Szymon Żywko (1500 metrów) oraz Alicja Wrona (200 metrów). Żywko pobiegł najszybciej w tym sezonie (3:46.71 sekundy), natomiast Wronie do brązowego miejsca zabrakło 0.05 sekundy.