Lublin 700 lat Lublina UMCS
Starcie sąsiadów w tabeli

Starcie sąsiadów w tabeli

W spotkaniu szóstej kolejki rozgrywek 1. Ligi Piłki Ręcznej Kobiet, MKS AZS UMCS Lublin zmierzy się w hali Globus z MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz. Obie ekipy mają po dwie wygrane w sezonie. Początek pojedynku w sobotę (11 listopada) o godzinie 14:00.

 

Nadchodzący mecz będzie istotny w kontekście układu środka tabeli. Zwycięska drużyna ugruntuje swoją bezpieczną pozycję nad strefą spadkową.

MKS pod względem wyników, prezentuje się bardzo podobnie do szczypiornistek trenera Patryka Maliszewskiego. Podobnie do nich zwyciężał w starciach z Krapkowicami, a musiał uznać wyższość AZS-u AWF Warszawa, Gliwic czy po bardzo wyrównanym pojedynku Olkusza (28-29). Beskid oprócz Krapkowic, na liście pokonanych zespołów zapisał już w pierwszej kolejce MTS Żory (33-27).

 

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz - MTS Żory (33-27)

KS Otmęt Krapkowice - MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz (22-29)

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz - SPR Olkusz (28-29)

AZS-AWF Warszawa - MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz (27-26)

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz - SPR Sośnica Gliwice (21-29)

 

Lublinianki również jak na razie dwa razy schodziły z parkietu w roli zwyciężczyń. Na inaugurację pokonały Krapkowice 25-15. Potem przyszła seria trzech porażek z rzędu, którą zakończyła bardzo ważna wygrana - nie tylko dla układu tabeli, ale też dla odbudowania się mentalnie drużyny z SPR JKS Jarosław (27-21).

- Przed nami kolejny bardzo ważny mecz u siebie. Nowy Sącz to spadkowicz z Superligi, ale ostatnio nie jest w najwyższej formie. Rywalki mają słabe punkty i myślę, że są do “ugryzienia” - na pewno powalczymy. Wcześniejsze spotkania przegrywaliśmy przede wszystkim głowami, więc ważne jest, żeby podejść do najbliższego meczu na spokojnie. Przede wszystkim spokój - mówi trener MKS AZS UMCS Lublin, Patryk Maliszewski.

Czy akademiczki wygrają po raz kolejny, przekonamy się już w najbliższą sobotę (11 listopada). Początek spotkania o 14:30 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: K.W.

Wspierają Nas