Lublin 700 lat Lublina UMCS
Podejmą Varsovię

Podejmą Varsovię

W meczu ósmej kolejki rozgrywek 1. Ligi Piłki Ręcznej Kobiet, MKS AZS UMCS Lublin podejmie w hali Globus sąsiadów z ligowej tabeli. W niedzielę o godzinie 17:30 lublinianki zmierzą się z Varsovią Warszawa.

 

Zespół ze stolicy jak na razie ma na swoim koncie trzy zwycięstwa w siedmiu rozegranych spotkaniach. Dzięki temu z dziewięcioma oczkami plasuje się na szóstej pozycji, tuż za drużyną z Lublina.

Varsovia zanotowała bardzo udany start sezonu. W pierwszych czterech pojedynkach podopieczne trenera Romana Monta tylko raz musiały uznać wyższość rywalek. W drugiej serii gier warszawianki uległy w Jarosławiu 23-22. Pozostałe trzy pojedynki rozstrzygały na swoją korzyść pokonując: WKPR Wesołą Warszawę (28-30), MTS Żory (34-26) oraz KS Otmęt Krapkowice (19-34). Po dobrym okresie przyszedł gorszy czas dla zespołu Varsovii. Trzy porażki z rzędu sprawiają, że najbliższy rywal z pewnością będzie chciał w końcu się przełamać, dlatego trzeba będzie mieć się na baczności. Ostatnie wyniki Varsovii:

 

UKS Varsovia Warszawa - SPR Olkusz 33-27

AZS-AWF Warszawa - UKS Varsovia Warszawa 28-27

UKS Varsovia Warszawa - SPR Sośnica Gliwice 26-28

 

MKS AZS UMCS Lublin przystąpi do meczu z Warszawą w dobrych nastrojach. Listopad był bardzo korzystny dla zespołu trenera Patryka Maliszewskiego. Lublinianki zanotowały w nim komplet zwycięstw. Wygrana z SPR JKS Jarosław (27-21) była pierwszą od zwycięstwa z Krapkowicami w inauguracyjnej serii gier, co miało miejsce 24 września. Jak się okazało od tego momentu drużyna zaczęła ogrywać swoje kolejne przeciwniczki. Kolejny triumf MKS odniósł w starciu z Olimpią-Beskid Nowy Sącz. Mecz trzymał w napięciu do ostatniej sekundy. Ostatecznie to gospodynie mogły cieszyć się po ostatniej syrenie. Lublinianki wygrały 27-26. Zawodniczki z Koziego Grodu pokazały, że na wyjeździe także  potrafią punktować. W spotkaniu siódmej kolejki pokonały w stolicy WKPR Wesoła Warszawa 25-30. Miesiąc zakończyły na piątym miejscu w tabeli 1. Ligi Piłki Ręcznej Kobiet (Grupa B).

O tym, czy MKS wygra po raz czwarty z rzędu przekonamy się już w najbliższą niedzielę (3 grudnia). Początek pojedynku o godzinie 17:30 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: K.W.

Wspierają Nas