X

Lublin 700 lat Lublina UMCS
Szczypiornistki podejmą sąsiada z ligowej tabeli

Szczypiornistki podejmą sąsiada z ligowej tabeli

Dla szczypiornistek rok 2020 rozpocznie się od spotkania z MTS-em Kwidzyn. Po trudnych miesiącach akademiczki postarają się o to, żeby styczeń zacząć zdecydowanie lepiej.

 

W meczu pierwszej rundy lepsze okazały się zawodniczki MTS-u, które wygrały przed własną publicznością 28-19. Zespoły jednak prezentują dosyć zbliżony poziom, a hala Globus z pewnością będzie sporym atutem dla UMCS-u.

Obie ekipy są sąsiadami w ligowej tabeli. Kwidzyn z bilansem 6-6 zajmuje 7. miejsce. Lokatę niżej są podopieczne trenera Patryka Maliszewskiego. Na ich pozycję miał niewątpliwie wpływ kalendarz. Akademiczki zdecydowaną większość spotkań rozegrały w roli gości. U siebie wystąpiły tylko czterokrotnie. Trzy z tych spotkań zakończyły zwycięstwami. Wystarczy dodać, że w całych rozgrywkach lublinianki mają tylko cztery wygrane na koncie. Widać zatem, jak dużym atutem jest dla nich hala Globus. W ostatniej przedświątecznej ligowej serii gier akademiczki wysoko pokonały AZS Uniwersytet Warszawski 34-16. Jednak nowy rok zaczęły z mieszanymi uczuciami, bo potem wyraźnie przegrały w Kościerzynie (45-24) w ramach 1/16 finału Pucharu Polski.

Sobotnie starcie będzie ważne, ponieważ wygrana pozwoli na zbliżenie się do górnej części stawki 1. Ligi Kobiet. Przegrana natomiast zbuduje już potężny dystans. Początek meczu o godzinie 15:00 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas