Lublin 700 lat Lublina UMCS
Grygiel, Poleszak i Datsko dalej w kadrze Pszczółki

Grygiel, Poleszak i Datsko dalej w kadrze Pszczółki

Rozgrywająca Kaja Grygiel, skrzydłowa Dominika Poleszak oraz rzucająca Uliana Datsko zostają w drużynie na kolejny sezon. Drużyna zaczęła już przygotowania do nowych rozgrywek.

 

Dominika Poleszak jest związana z akademiczkami od rozgrywek 2013/2014. Tak samo Kaja Grygiel. Najmniejsze spośród całej trójki doświadczenie ma najmłodsza z nich, Ulina Datsko (19), która jest w drużynie od zeszłego roku. Zapraszamy do przeczytania krótkiej rozmowy z Kają Grygiel.

 

Cieszysz się, że nadal będziesz częścią zespołu?

Na pewno cieszę się z przedłużenia kontraktu. Klub co roku stawia sobie wyższe cele. Cały czas się rozwija. W drużynie zawsze panuje bardzo dobra atmosfera na treningach. Oprócz tego, poza boiskiem też lubimy spędzać ze sobą czas.

 

Masz konkretne ambicje przed kolejnym sezonem?

Zdecydowanie chcę zrobić krok do przodu. Przede wszystkim muszę jak najlepiej pracować na treningach. To może przerodzić się w większą ilość minut na parkiecie, które dostanę od trenera. Jestem najmłodsza w zespole i z pewnością oczekuje się ode mnie stuprocentowego zaangażowania.

 

Dużo daje Ci możliwość pracy u boku bardziej doświadczonych koszykarek?

To dla mnie ważne. Wiem, że dzięki temu w ostatnich latach się rozwinęłam. Dziewczyny zawsze dają mi dużo rad, a warto uczyć się od lepszych i dążyć do ich poziomu.

 

Uważasz, że Twoja przygoda z Pszczółką może być wieloletnia?

Jestem związana z Lublinem już szósty sezon. Trzy grałam też w pierwszej lidze. W tym roku kończę studia licencjackie z wychowania fizycznego. Kolejne lata zależą od wielu czynników. Na pewno dużą przyjemność sprawiają mi treningi z młodymi zawodnikami. Byłoby przyjemnie, gdybym kiedyś tę przygodę mogła kontynuować właśnie z AZS-em.

 

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas