Lublin 700 lat Lublina UMCS
Młodzi lekkoatleci pokazali klasę

Młodzi lekkoatleci pokazali klasę

Podczas Młodzieżowych MIstrzostw Polski U18 odbywających się w ramach 23. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, lekkoatleci KU AZS UMCS Lublin zdobyli 6 medali. Dało im to zwycięstwo zarówno w klasyfikacji medalowej imprezy jak i w zestawieniu punktowym.

 

Zawody odbyły się w Warszawie w dniach 4-6 sierpnia 2017 roku. Nasi zawodnicy pojechali do stolicy z nadziejami na osiągnięcie dobrego wyniku. Znakomicie wypełnili swoje zadanie i  z tarczą wrócili z tych zmagań

6 medali (3 złote, 1 srebrny, 2 brązowe) i 116 punktów w klasyfikacji drużynowej dały naszej ekipie zwycięstwo zarówno w rankingu medalowym jak i punktowym. KU AZS UMCS Lublin zdobył najwięcej krążków na imprezie i jako jedyna reprezentacja przekroczył liczbę stu punktów. W rankingu medalowym wyprzedziliśmy MKS-MOKS Bytom (2. miejsce) oraz OKS-Skrę Warszawę (3. miejsce), a w punktowym KP Podlasie Białystok (2. miejsce) i MKS Aleksandrów Łódzki (3. miejsce).

Pierwsze medale dla naszego klubu zostały zdobyte drugiego dnia imprezy. W rywalizacji rzutu młotem kobiet bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Kufel, zdobywając tym samym pierwsze złoto dla KU AZS UMCS Lublin. 3. miejsce w konkursie zajęła inna nasza reprezentantka, Kinga Knez. Tego samego dnia, srebro w biegu na 400 metrów kobiet wywalczyła Wiktoria Drozd, która czasem 56.20 ustanowiła swój nowy rekord życiowy.

Na zakończenie zmagań, 6. sierpnia, złote medale dołożyli Bartosz Leszczuk w konkursie trójskoku (14.18 metra - nowy rekord życiowy) oraz nasza męska sztafeta 4 x 400 metrów w składzie: Oskar Gołębiewski, Dariusz Samarczenko, Krzysztof Hołub i Mikołaj Kotyra. Na podium w rywalizacji sztafet na dystansie 4 x 400 metrów kobiet stanęły również nasze reprezentantki: Justyna Dziedzic, Monika Paśnik, Iga Iwanek, Wiktoria Drozd. Z czasem 3:53.68 uzyskały najlepszy wynik w sezonie.

- Sądząc po ilości zakwalifikowanych mogliśmy się spodziewać dobrego występu. Oczywiście lekka atletyka jest sportem wymiernym i nie zawsze rankingi przekładają się na późniejszy występ. Cieszy, że szanse medalowe, które mieliśmy zostały zrealizowane. Nie obyło się bez kilku wpadek. Ważne jest też to, że większość zawodników poprawiła swoje rekordy życiowe, co świadczy o dobrej pracy trenerów oraz o tym, że są to zdolni zawodnicy i można wiązać z nimi nadzieje na przyszłość - komentuje trener Dariusz Szymczuk.

 

Autor: K.W.

Wspierają Nas