Lublin 700 lat Lublina UMCS
Młodzi pływacy najlepsi w Polsce w 2017 roku

Młodzi pływacy najlepsi w Polsce w 2017 roku

W rankingu Ministerstwa Sportu i Turystyki za miniony rok w sporcie młodzieżowym od młodzika juniora do młodzieżowca, zawodnicy KU AZS UMCS Lublin zajęli pierwsze miejsce w kraju, uzyskując w sumie 501, 94 punktu!

 

2017 rok był dla sekcji pływackiej KU AZS UMCS niezmiernie udany. Śmiało można powiedzieć, że zawodnicy z Lublina napisali własną kartę w historii. W rankingu opublikowanym przez Ministerstwo i Turystyki (młodzik junior - młodzieżowiec), drużyna z Koziego Grodu okazała się najlepsza wśród wszystkich klubów w Polsce. AZS UMCS Lublin jest pierwszą drużyną w dziejach lubelszczyzny, której się to udało. Radości z takiego osiągnięcia nie krył trener, Piotr Kasperek:

- Tak dobrze w naszym regionie nie było jeszcze nigdy. Myślałem, że do zbudowania silnego zespołu potrzeba sporo czasu, ale myliłem się. To nasz drugi rok, a my już wyprzedziliśmy konkurencję. Wśród tych młodych zawodników jest kilka nazwisk, które mogą w przyszłości być ważnymi postaciami w tej dyscyplinie, jednak na ten moment między nimi a seniorami jest wyraźny dystans. Czekamy jeszcze nie klasyfikację z Polskiego Związku Pływackiego, która uwzględnia także występy seniorów. Tam jeszcze punkty są liczone, ale póki co w niej też prowadzimy. Teraz może ciężko docenić ten sukces, bo w pewien sposób stało się naturalne, że AZS UMCS Lublin jest silny. Bez wątpienia wpływ na to, jak się prezentujemy, ma polityka Miasta Lublin, które bardzo pomaga. Widać to po wynikach, nie tylko naszych, że Miasto wspiera sport - komentuje trener Kasperek.

Na ten wynik złożyło się wiele startów. Jednym z nich był występ na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich - MAZOWSZE 2017, gdzie reprezentacja  KU AZS UMCS Lublin zdobyła aż 23 medale i wyprzedziła drugą w klasyfikacji ekipę UKS G - 8 Bielany aż o 11 krążków.

 

Autor: K.W.

Wspierają Nas