Lublin 700 lat Lublina UMCS
Świetny występ w Białymstoku

Świetny występ w Białymstoku

Podczas rozgrywanych 9 września Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Białymstoku, które były kwalifikacją do Mistrzostw Polski U16, zawodnicy KU AZS UMCS Lublin zdobyli 11 medali dla naszego klubu. Nasi sportowcy przywieźli z Podlasia 6 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe medale.

 

Najlepsi byli: Weronika Taracha w biegu na 600 metrów kobiet, Anna Stąsik w wyścigach na 80 i 200 metrów przez płotki, sprinter - Bartosz Kosiborski w rywalizacji 100-metrowców, Kinga Sajna w konkursie skoku w dal oraz Jakub Hołub (skok wzwyż).

Drugie lokaty wywalczyli: Bartosz Kosiborski na dystansie 300 metrów, Tomasz Klocek w rywalizacji na 600 metrów oraz sztafeta 4 x 100 metrów kobiet (Natalia Kluj, Karolina Kamińska, Kinga Sajna, Gabriela Obzejta).

Na najniższym stopniu podium stanęli: Martyna Bugała w wyścigu na 600 metrów i Karolina Kamińska w skoku w dal.

To kolejny udany start lekkoatletów z Lublina. Zarówno młodzież jak i seniorzy osiągają ostatnimi czasy bardzo dobre wyniki. Przypomnijmy: 2. miejsce w klasyfikacji generalnej 3. PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski w Jeleniej Górze, 1. miejsce w zestawieniu drużynowym na Mistrzostwach AZS Juniorów w Gdańsku, medale na Uniwersjadzie w Tajpej czy mityngu DecaNation 2017 w Angers.

 

fot: Piotr Kitliński 

Autor tekstu: K.W.

Wspierają Nas