Świetna postawa młodych lekkoatletów AZS UMCS Lublin

Drugie miejsce w klasyfikacji medalowej i trzecie w punktowej wywalczyli nasi zawodnicy podczas 71. Młodzieżowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbyły się w Toruniu w dniach 7-9 lipca. To pierwszy w historii tak dobry wynik AZS UMCS Lublin.

4 medale, w tym 2 złote zdobyli nasi reprezentanci na MMP w Toruniu. To bardzo dobry rezultat. Oprócz wyników cieszy również styl w jakim je wywalczyli. MIchał Sierocki, mimo iż  przed zawodami nie był stawiany w roli faworyta, po fenomenalnym biegu wygrał wyścig finałowy na 110 metrów przez płotki z czasem 13,83, ustanawiając jednocześnie swój nowy rekord życiowy. Złota okazała się także sztafeta męska 4x400 metrów. Drużyna występująca w składzie Karol Kania, Michał Kitliński, Kamil Oleszek, Maciej Hołub wynikiem 3:17,20 zanotowała najlepszy start w sezonie. Na 2. miejscu rywalizację w biegu na 800 metrów ukończył Michał Kitliński, który poprawił swoją dotychczasową “życiówkę”. Od 8 lipca wynosi ona 1:51,35. Brązowy medal w konkursie rzutu młotem zdobyła Aleksandra Osiak, uzyskując odległość 53,58 m. Do 2. miejsca zabrakło naprawdę niewiele. Srebrny medal rzutem na 53, 95 m wywalczyła Natalia Cuppa z LKS Jantar Ustka.