Lublin 700 lat Lublina UMCS
Motywacji mi nie brakuje ‒ rozmowa z Michałem Sierockim

Motywacji mi nie brakuje ‒ rozmowa z Michałem Sierockim

Wraz z początkiem tygodnia porozmawialiśmy ze sprinterem, płotkarzem ‒ Michałem Sierockim. Jak on radzi sobie w obecnych okolicznościach? 

 

Teraz, gdy jest więcej czasu wolnego niż zazwyczaj wspominasz może jakieś dawne sukcesy? Odkopałeś zdjęcia z zawodów, obejrzałeś ponownie medale?

W czasach, gdy potrzebuję motywacji lubię oglądać swoje biegi z mistrzostw.

 

Które z nich wywołują największy sentyment?

Zdecydowanie te zeszłoroczne tj. srebrny medal na Mistrzostwach Europy U23, złoto Mistrzostw Polski U23 po kontuzji oraz Akademickie Mistrzostwa Polski, na których po raz pierwszy pobiegłem świetny wynik.

 

Odbiegając na chwilę od sportu: obecna sytuacja stanowi dla Ciebie jakąś naukę, jako dla człowieka? Zwracasz może większą uwagę na pewne kwestie niż np. kilka miesięcy temu?

Z pewnością z każdą taką sytuacją czegoś się uczymy. Mamy dużo plusów takich zdarzeń. Po tym wszystkim zaczniemy lepiej dbać o higienę i odporność. Mam też nadzieję, że będziemy na co dzień bardziej doceniać w jakich komfortowych czasach żyjemy. Teraz z racji na okoliczności mam bardzo dużo czasu na skupienie się na swoim zdrowiu, przez co rozumiem odpowiednią ilość snu oraz dobrze ułożoną dietę. Oprócz tego mogę dużo czasu poświęcić na czytanie książek, granie na gitarze i naukę hiszpańskiego z czego jestem niesamowicie szczęśliwy!

 

Sportowcy często wrzucają na swoje media społecznościowe zdjęcia z treningów w warunkach domowych. Jak Ty sobie radzisz?

Powiedziałbym, że świetnie. Udało mi się od znajomych pożyczyć sztangę i ciężary, a ostatnio razem z tatą zbudowaliśmy stojaki w altanie na podwórku. Jeśli chodzi o siłownię, to mam prawie wszystko co mi trzeba. Zapraszam do zobaczenia efektów na moim instagramie: @szprinter.

 

Domyślam się, że nie każdy element jesteś w stanie teraz szlifować. To sprawia, że może większy nacisk kładziesz aktualnie np. właśnie na obciążenia siłowe?

Z pewnością mogę teraz więcej czasu poświęcić na ćwiczenia akcesoryjne i te od fizjoterapeutów, na które normalnie nie mam wystarczająco dużo czasu.

 

Dla sportowca niepewność wobec tego, kiedy będzie kolejny start stanowi jakiś dyskomfort, który sprawia, że trudniej się zmotywować?

Jak nie w tym roku, to w następnym! Aktualnie motywacji mi nie brakuje i trenuje bez zmian.

 

Odwołane są już igrzyska, ale zaplanowane na koniec sierpnia Mistrzostwa Europy teoretycznie nadal mają się odbyć. Przynajmniej na dziś. Jak oceniasz szanse, że tak się stanie?

W tym momencie ciężko cokolwiek przewidzieć, ale mam dużą nadzieję, że będą mogły się odbyć.

 

Rok zaczął się trudno dla wszystkich. Co sprawi, że na jego koniec Michał Sierocki będzie mimo wszystko w pełni szczęśliwy?

Aktualnie też jestem w pełni szczęśliwy. Mam nadzieję, że ludzie będą się stosować do zaleceń i cała sytuacja zostanie szybko opanowana.

 

fot. Paweł Skraba

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas