MP U16: dwa złota dla Lublina!

W weekend w Tarnowie przeprowadzone zostały Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego). Zawodnicy AZS UMCS Lublin dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium, wygrywając klasyfikację medalową!

Udział w zawodach wzięła szóstka reprezentantów klubu uczelnianego. Najlepiej spisali się Bartosz Kitliński oraz Marcin Sobiesiak

Pierwszy z nich okazał się najlepszy na dystansie 600 metrów. Jako jedyny w stawce złamał granicę 1:26:00 sekund. Zwyciężył z czasem 1:25.92 sekundy, zapisując na koncie zespołu pierwsze złoto. Za jego plecami finiszował zawodnik Olimpii Grudziądz ‒ Igor Hawełko (1:26.03 sekundy). Na najniższym stopniu podium stanął Alan Wawrzyniak (AZS-AWFiS Gdańsk) ‒ 1:27.93 sekundy.

Drugi krążek dla AZS UMCS Lublin wywalczył Marcin Sobiesiak w konkursie rzutu młotem. Wygrana była bez wątpienia sporą niespodzianką, bo podopieczny trenera Roberta Kozłowskiego nie jechał do Tarnowa jako faworyt do zwycięstwa. W niedzielę jednak błysnął! Wygraną zapewniła mu próba z drugiej kolejki, w której posłał młot na odległość 51.19 metra! Poprawił tym samym rekord życiowy o ponad 5.5 metra! Srebro powędrowało do Wiktora Złotowskiego (Nadwiślanin Chełmno) ‒ 50.59 metra natomiast brąz do Alana Witasa (Sparta Stalowa Wola) ‒ 50.26 metra.

AZS UMCS Lublin reprezentowali jeszcze: Maria Czerwińska (9. miejsce), Natalia Mazur (13. miejsce), Rafael Mleko (9. miejsce) ‒ wszyscy rzut młotem oraz Łukasz Mirosław-Pyda w biegu na 300 metrów (15.miejsce)

Z dwoma złotami akademicy wygrali klasyfikację medalową ex aequo z: AML Słupsk, AZS-AWF Gorzów oraz Rodłem Kwidzyn.

Trenerami zawodników startujących są: Piotr Kitliński (Bartosz Kitliński), Robert Kozłowski (Marcin Sobiesiak, Maria Czerwińska, Natalia Mazur, Rafel Mleko) oraz Henryk Adamowicz (Łukasz Mirosław-Pyda).