Lublin 700 lat Lublina UMCS
Zawodnicy KU AZS UMCS w kadrze Polski na MŚ w Londynie!

Zawodnicy KU AZS UMCS w kadrze Polski na MŚ w Londynie!

51. sportowców będzie reprezentowało Polskę na rozpoczynających się 4 sierpnia lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Londynie. Wśród nich znalazła się trójka naszych zawodników!

 

Na sierpniowym czempionacie zobaczymy Malwinę Kopron w rzucie młotem, Izabelę Trzaskalską, która pobiegnie w maratonie oraz Rafała Fedaczyńskiego - chodziarza startującego w Londynie na dystansie 50 km.

Malwina Kopron jest w coraz lepszej formie. Jej wyniki sprawiają, że możemy liczyć na dobry start naszej zawodniczki. Niedawno pobity rekord życiowy podczas lekkoatletycznych MIstrzostw Polski jest trzecim wynikiem w historii polskiego rzutu młotem kobiet i wynosi 75,11 m. Ten rezultat w Białymstoku dał jej srebro. Lepsza od niej była tylko rekordzistka i mistrzyni świata Anita Włodarczyk.

W maratonie zobaczymy Izabelę Trzaskalską, która niedawno zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w biegu na 5 km. Jednak jak sama przyznaje, tamten start nie był najważniejszy, a wszystkie przygotowania są skierowane właśnie pod występ w Londynie.

Na trasie zawodów w chodzie na 50 km będziemy obserwować Rafała Fedaczyńskiego, kilkukrotnego medalistę Mistrzostw Polski na tym dystansie. Trzy razy zdobywał tytuł mistrzowski, w tym roku minął linię mety na trzecim miejscu.

Reprezentantom KU AZS UMCS Lublin jak i całej polskiej kadrze życzymy owocnych startów w Londynie.

 

Dodał: K.W.

Wspierają Nas