Na AMWL nie miały sobie równych

Siatkarki AZS UMCS Lublin pewnie zwyciężyły w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego. W decydującym starciu pokonały AZS UP 2-0. Finał odbył się w hali Uniwersytetu Przyrodniczego.

Droga do niego nie była skomplikowana dla doświadczonej ekipy, jaką są podopieczne trenera Jacka Rutkowskiego. W grupie ich przeciwniczkami były siatkarki AZS KUL (Katolicki Uniwersytet Lubelski imienia Jana Pawła II) oraz AZS UM (Uniwersytet Medyczny). Reprezentantki UMCS-u bez większych kłopotów zameldowały się w półfinale, gdzie pewnie pokonały AZS PL (Politechnika Lubelska).

Od tamtego meczu minęło już trochę czasu. Finałowe spotkanie z AZS UP zapowiadało się ciekawie. Szczególnie, że po drugiej stronie siatki stała na co dzień występująca w zespole LUK AZS UMCS Lublin - Adrianna Nejkauf. Teraz jednak musiała stanąć po przeciwnej stronie barykady i spróbować stawić czoła koleżankom z drużyny. Siatkarki Uniwersytetu Przyrodniczego miały też atut własnej hali, co z pewnością dodawało im wiary w sukces.

Pierwszy set przebiegł jednak bez większej historii. Dowodzone przez trenera Rutkowskiego obrończynie tytułu pewnie triumfowały 14-25. W kolejnej odsłonie ich dominacja również nie podlegała dyskusji. Nie do zatrzymania w ataku była Sylwia Obszyńska. UMCS wygrał tę partię 15-25, a cały mecz 0-2.

- Wydawało nam się, że spotkanie z UP wzmocnionym naszą Adrianną Nejkauf będzie bardziej wyrównane. Jednak nie dały rady przeciwstawić się szóstce naprawdę zgranych dziewczyn. Podchodziliśmy do tego pojedynku trochę zmęczeni, bo właśnie wróciliśmy z Turnieju Kopernikańskiego w Toruniu, który wygraliśmy. Był on obsadzony przez dobre zespoły akademickie. Nie wiedziałem, jak poradzimy sobie fizycznie, ale było w porządku - powiedział po zwycięstwie trener AZS UMCS Lublin, Jacek Rutkowski.

- Myślę, że to było dla nas dobre przetarcie przed ligą. Co prawda nie wystąpiłyśmy w pełnym drugoligowym składzie, ale dzisiejszy występ powinien na nas dobrze wpłynąć - mówiła po meczu kapitan zespołu, Magdalena Bogusz.

Niedługo drużynę czeka udział w Akademickich Mistrzostwach Polski. Te odbędą się w Lublinie w dniach 12-15 kwietnia.

AZS UP - AZS UMCS 0-2 (14-25, 15-25)

AZS UP: Ewelina Jabłońska, Kinga Czarnowska, Adrianna Nejkauf, Patrycja Panasiuk, Karolina Matysek, Patrycja Dudziak, Małgorzata Piech, Katarzyna Kotleszka, Barbara Kuduk, Kaja Kiersnowska, Agnieszka Kapusta, Katarzyna Małż.

AZS UMCS: Magdalena Abel, Jagoda Czarnowska, Sylwia Olejnik, Magdalena Bogusz, Paulina Bryła, Magdalena Borsuk, Natalia Gieroba, Paulina Konop, Sylwia Obszyńska, Paulina Kłuś, Zuzanna Urbańska, Wiktoria Kowalska.

fot. AZS UP Lublin/Facebook

Autor: K.W.