Lublin 700 lat Lublina UMCS
Nie tylko sportowcy - Pierwsze miejsce Michała Piłata!

Nie tylko sportowcy - Pierwsze miejsce Michała Piłata!

Fotograf KU AZS UMCS Lublin - Michał Piłat, zdobył pierwsze miejsce w ogólnopolskim Konkursie Fotografii Sportowej! Nagrodę odebrał w sobotę (18 listopada) podczas uroczystej gali w Szczecinku!

 

Konkurs ma zasięg ogólnokrajowy i jest skierowany do dwóch grup: pierwszą z nich są zawodowcy, którzy podnoszą prestiż imprezy. Ich zdjęcia dokumentują największe sukcesy sportowe reprezentantów Polski. W drugiej kategorii mogą wystartować wszyscy ci, dla których fotografia jest pasją i chcą ciągle udoskonalać swój warsztat. Autorzy najlepszych zdjęć mają bowiem możliwość uczestniczenia w zajęciach rozwijających ich wiedzę w tym zakresie.

- Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się zwycięstwa, ponieważ ten konkurs zawsze stoi na bardzo wysokim poziomie. Zgłosiłem się z czystej ciekawości. Chciałem skonfrontować moje zdjęcia z tymi, które robią inni. Byłem też ciekaw, jak moją pracę oceni jury, w którym zasiadają najlepsi fotografowie - mówi Michał.

Zdjęcie na miarę pierwszego miejsca pochodzi jeszcze z Głównych Mistrzostw Polski w Pływaniu, które odbyły się w Lublinie w dniach 18-21 maja bieżącego roku.

- Już trochę minęło od czasu jego wykonania, ale dobrze pamiętam tę fotografię. Poświęciłem sporo czasu, żeby osiągnąć satysfakcjonujący mnie efekt. Od tamtego momentu zrobiłem wiele zdjęć, ale to utkwiło w mojej pamięci. Gdyby tak nie było, pewnie nie wybrałbym go do wystawienia w konkursie - dodaje.

Zapytany o to, czy jest coś co wyróżnia jego prace, mówi:

- W 90% przypadków jestem w stanie rozpoznać moje zdjęcie. Każdy fotograf ma swoje indywidualne spojrzenie na dany wycinek rzeczywistości, w momencie jej utrwalania. Wszyscy możemy fotografować to samo, a praca każdego będzie inna - tłumaczy.

 

Michałowi serdecznie gratulujemy, jednocześnie życząc daszych sukcesów!

 

Autor: K.W.

Wspierają Nas