Wygrana na zakończenie roku

W lubelskiej drużynie znalazły się cztery zawodniczki MKSu Selgros Lublin: Katarzyna Kozimur, Katarzyna Wojdat, Honorata Syncerz oraz Aleksandra Baranowska. W składzie znalazła się również Aleksandra Piech, która wraca do gry po kontuzji nogi.

Sobotnie spotkanie było bardzo ważne dla układu tabeli. Porażka mogła oznaczać spadek z piątego nawet na ósme miejsce, dlatego oba zespoły przystąpiły do meczu mocno zmotywowane. Gospodynie w pierwszej akcji przestrzeliły ze skrzydła, ale już w drugiej wynik otworzyła Paulina Tkaczyk, która była wyróżniającą się piłkarką MKS AZS UMCS.
W 4 minucie po skutecznej kontrze Weroniki Zarzyckiej podopieczne Moniki Marzec i Izabeli Puchacz prowadziły 3:1. I taka niewielka przewaga utrzymywała się przez większą część pierwszej połowy.

Po dziesięciu minutach miejscowe prowadziły 6:5. Kolejne minuty to błędy z obu stron. Niemoc przerwała dopiero w 14 min Agnieszka Blaszka, a po chwili kontrę przyjezdnych obroniła Monika Nóżka. Po krótkim przestoju Patrycja Młynarska doprowadziła do remisu 7:7. Na szczęście zaraz wszystko zaczęło wracać do normy i w 22 min lublinianki wygrywały czterema trafieniami (12:8). Na przerwe obie ekipy schodziły przy prowadzeniu gospodyń 15:13

Druga połowa niezbyt dobrze rozpoczęła się dla lubelskich szczypiornistek. W 34 min po kolejnym golu Agnieszki Lewandowskiej warszawianki wyrównały. Jednak jak się później okazało był to ostatni zryw przyjezdnych. Z każdą kolejną minutą przewaga MKS AZS UMCS była coraz większa i w 40 minucie drużyna z Lublina prowadziła już pięcioma bramkami (21:16).Przewaga miejscowych była bezdyskusyjna. Wypracowaną zaliczkę zespół MKSu ze spokojem dowiózł do końca.

Dzięki sobotniej wygranej 31:27 lublinianki zapewne utrzymają piątą pozycję po pierwszej rundzie rozgrywek. Teraz na zapleczu PGNiG Superligi nastąpi blisko dwumiesięczna przerwa. Początek drugiej rundy 8 lutego. Do Lublina przyjedzie wówczas Jutrzenka Płock.

MKS AZS UMCS Lublin – AZS AWF Warszawa 31:27 (15:13)

MKS AZS: Nóżka, Baranowska, Frodyma – Zarzycka 7, Syncerz 7, Blaszka 5, Tkaczyk 5,
Kozimur 4, Wojdat 2, Markowicz 1, Lasek, Wawrzonek, Kucharczyk, Matejuk.