Wygrana z Jutrzenką Płock

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin po bardzo wyrównanym meczu pokonały w niedzielę na Globusie Jutrzenkę Płock 25:21.

Lubelskie piłkarki zrehabilitowały się tym samym za porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek. Drużynę z Lublina do zwycięstwa poprowadziła Honorata Syncerz, autorka 12 bramek. Niedzielne starcie lublinianki dobrze rozpoczęły w obronie. W pierwszej akcji skuteczną interwencją popisała się Monika Nóżka i po udanych przechwytach w 4 min gospodynie prowadziły 3:0. Z linii siedmiu metrów dwukrotnie trafiła Jagoda Lasek.Ale w kolejnych minutach nie było już tak dobrze. Podopieczne Moniki Marzec i Izabeli Puchacz zaczęły mieć problemy z dobrze spisującą się bramkarką Jutrzenki Płock Dorotą Dobrowolską. Zresztą cała pierwsza połowa była udana w wykonaniu golkiperek obu ekip.

Pod koniec pierwszej części spotkania w lubelskiej bramce pojawiła się Aleksandra Baranowska i podobnie jak Nóżka bardzo dobrze weszła w mecz. Do przerwy przyjezdne prowadziły 13:12. W ostatniej akcji lublinianki mogły wyrównać, ale Jagoda Lasek w ostatniej sekundzie ze skrzydła trafiła w słupek. Drugą połowę z kontry otworzyła Iwona Kot. Miejscowe szybko odrobiły straty i w 34 minucie po bramkach najskuteczniejszej Honoraty Syncerz wygrywały 16:14. Mogło być jeszcze lepiej. Jednak z kontrataku nie trafiła Weronika Zarzycka, a z rzutu karnego Syncerz posłała piłkę w poprzeczkę Zamiast powiększenia przewagi w 37 minucie był ponownie był remis. Gospodynie nie potrafiły wykorzystać gry w przewadze. Na szczęście w lubelskiej bramce była Baranowska, która obroniła dwa rzuty karne z rzędu. Niemoc obu ekip w ofensywie po pięciu minutach przerwała Charzyńska. Szybko odpowiedziała Syncerz. W 47 minucie po golu Pauliny Tkaczyk z koła gospodynie prowadziły 19:17. Niestety za chwilę było po 19. Dwukrotnie ze skrzydła rzuciła Aleksandra Stasiak.

Ciężar gry na swoje barki w decydującym momencie wzięła Honorata Syncerz. Rozgrywająca MKS Selgros zdobywała kolejne bramki i w 57 minucie po jej trafieniu było 23:20 dla lublinianek. Jutrzenka takiej straty nie mogła już odrobić i MKS AZS UMCS Lublin zasłużenie zwyciężył 25:21.