Lublin 700 lat Lublina UMCS
Wyprawa do Kobierzyc

Wyprawa do Kobierzyc

Po trzech tygodniach do rywalizacji w I lidze wracają szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin. W sobotę w wyjazdowym spotkaniu zmierzą się z KPR Kobierzyce.

Dłuższa przerwa w rozgrywkach spowodowana była przełożeniem ostatniego meczu z UKS PCM Kościerzyna i finałowym turniejem o mistrzostwo Polski juniorek, który w ubiegłym tygodniu odbył się w Kielcach.

Przypomnijmy, że w ostatnim starciu akademiczki przegrały po walce w Tczewie z Samborem 25:29. Tczewianki to główny faworyt do awansu do PGNiG Superligi i lider I ligi.

Podopieczne Moniki Marzec i Izabeli Puchacz do Kobierzyc wyjeżdżają w sobotę rano. Wszystko wskazuje na to, że zespół akademiczek wzmocniony będzie dwoma rozgrywającymi MKS Selgros Lublin, Honoratą Syncerz i Katarzyną Kozimur. Ponadto do składu powraca Dorota Adamczyk. Zabraknie natomiast Iwony Kot i najprawdopodobniej Sylwii Grodzickiej. Dodajmy, że nieobecna do końca sezonu będzie Weronika Zarzycka, która ostatnio przeszła zabieg rekonstrukcji więzadeł krzyżowych.

Sobotni rywal akademiczek to czarny koń sezonu. Beniaminek z Dolnego Śląska zajmuje w tabeli trzecie miejsce z 21 punktami. W listopadzie lubelskie szczypiornistki zremisowały z ekipą z Kobierzyc na Globusie 24:24. W rundzie rewanżowej KPR przegrał tylko raz, niespodziewanie ze Słupią Słupsk 31:32. Wygrał za to z UKS PCM Kościerzyna, Polonią Kępno i SMS Płock.

Początek spotkania w Kobierzycach zaplanowano na godzinę 17. Zaraz po zakończeniu meczu – relacja na naszej stronie.

Wspierają Nas