Lublin 700 lat Lublina UMCS
Pokonać przeciwności losu

Pokonać przeciwności losu

Przed trudnym zadaniem stoją szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin. W sobotnim meczu I ligi akademiczki o g. 17:00 zmierzą się na wyjeździe z Polonią Kępno.

Trudnym, bo zespół Izabeli Puchacz do Kępna wyruszy w mocno osłabionym składzie. Lista nieobecnych jest długa. W porównaniu do ostatniego spotkania z UKS PCM Kościerzyna, który odbył się w ostatni poniedziałek zabraknie Kingi Tess-Mazurek, Iwony Kot, Anny Tatary i najprawdopodobniej Agnieszki Blaszki. W dodatku niepewny jest również występ Pauliny Tkaczyk. Kołowej z powodu bólu barku zabrakło już w starciu przeciwko UKS. Dodajmy, że od kilku meczów brakuje kontuzjowanej Weroniki Zarzyckiej, Sylwii Grodzickiej oraz Aleksandry Piech, która zrezygnowała z treningów.

Ale mamy również optymistyczne informacje. Z zespołem akademiczek do Kępna pojedzie Honorata Syncerz. Rozgrywająca MKS Selgros niejednokrotnie była ważnym ogniwem lubelskiej „siódemki”. Natomiast do sztabu szkoleniowego MKS AZS UMCS dołączy Barbara Radlińska, była bramkarka m.in. Montexu Lublin, Vitaralu Jelenia Góra czy Zgody Ruda Śląska. Radlińska częściowo ma zastąpić Monikę Marzec, która obecnie pomaga Sabinie Włodek w ekipie mistrzyń Polski.

Lublinianki do Kępna wyjeżdżają w sobotę rano i mimo osłabień zapowiadają walkę do ostatniej minuty. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie na Globusie lubelskie piłkarki zwyciężyły 26:22. Obecnie w tabeli I ligi Polonia ma zaledwie jeden punkt więcej od akademiczek. Dlatego wynik sobotniej rywalizacji może być niezwykle ważny w ostatecznym rozrachunku na koniec sezonu.

Polonia Kępno – MKS AZS UMCS Lublin 12.04 (sobota) g. 17:00

Sędziują: Poloczek – Solecki. Delegat ZPRP: Andrzej Jaworski.

Wspierają Nas