Polonia za silna

Osłabiony kontuzjami zespół MKS AZS UMCS Lublin przegrał w sobotę na wyjeździe z Polonią Kępno 26:29 (12:17),w spotkaniu 19. kolejki I ligi szczypiornistek.

Lublinianki do Kępna pojechały w okrojonym składzie. Zabrakło czołowych zawodniczek takich jak Kinga Tess-Mazurek, Weronika Zarzycka oraz Iwona Kot. Na szczęście mimo kłopotów zdrowotnych zagrała Agnieszka Blaszka oraz nieobecna w ostatnim meczu z UKS PCM Kościerzyna Paulina Tkaczyk. Z akademiczkami pojechała także Honorata Syncerz z MKS Selgros.

W obliczu osłabień faworytem rywalizacji były gospodynie, które we własnej hali przegrywają bardzo rzadko. Było to widać od pierwszego gwizdka. Przyjezdne rozpoczęły w składzie: NóżkaLasek, Syncerz, Adamczyk, Jarosz, Markowicz, Wawrzonek. Wynik otworzyła w 3 min Justyna Fijałkowska, a sześć minut później Polonia wygrywała 5:2. Głównym mankamentem w grze lubelskich szczypiornistek była skuteczność, która szwankowała przez całe spotkanie. Na początku meczu rzutu karnego nie wykorzystała Joanna Kucharczyk. Podopieczne Izabeli Puchacz nie mogły wstrzelić się w bramkę miejscowych, nie wspominając już o słupkach i poprzeczkach.

Ale pierwsza połowa to również słaba gra w obronie. O czym świadczy siedemnaście straconych bramek. Drużyna z Kępna prowadzona przez grającą trener Alicję