Lublin 700 lat Lublina UMCS
Nowa rozgrywająca Pszczółki

Nowa rozgrywająca Pszczółki

Nową zawodniczką Pszczółki Polski–Cukier AZS UMCS Lublin została Irena Vrancic. Pochodząca z Bośni i Hercegowiny rozgrywająca to reprezentantka swojego kraju. W ostatnim sezonie występowała w rumuńskiej Alexandrii.

 

28-latka zaczynała swoją przygodę z koszykówką w Mladi Krajisnik Banja Luka (Bośnia i Hercegowina). Po dwóch latach przeniosła się do ligi serbskiej. Stamtąd trafiła do Czech. W sezonie 2016/2017 grała w hiszpańskim Al-Quazeres, a minionych rozgrywkach broniła barw Alexandrii (Rumunia). W niej zdobywała średnio 9.1 punktu na mecz.

Transfer do klubu z Lublina jest pokłosiem sytuacji Dominiki Owczarzak, która nie przeszła badań medycznych i jej kontrakt z Pszczółką nie wszedł w życie. Akademiczki szybko potrzebowały zapełnienia luki na pozycji numer “1”.

- Oczywiście byliśmy zmuszeni do reakcji na sytuację Dominiki Owczarzak. Informacja o jej stanie zdrowia nas zaskoczyła. Musieliśmy szybko sprowadzić inną zawodniczkę na to miejsce. Irena Vrancic nie jest postacią anonimową. Znałem ją już wcześniej. Czasu na podjęcie decyzji dużo nie było. Rozważaliśmy też inne kandydatki na pozycję numer “1”, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na Vrancic. Obejrzałem mecze z jej udziałem, była szybka analiza jej występów. Dodatkowo jak wspomniałem, znałem ją wcześniej. Stąd ta decyzja. Zawodniczka trenowała przez ten okres wolnego, więc jest gotowa do gry – powiedział trener Pszczółki Polski–Cukier AZS UMCS Lublin, Wojciech Szawarski.

 

fot. FIBA Europe

Autor: Kamil Wojdat 

Wspierają Nas