Wysoka porażka z SMS

W piątkowym meczu I ligi szczypiornistek MKS AZS UMCS Lublin niespodziewanie uległ we własnej hali SMS Płock aż 19:28 (9:16).

Niestety lublinianki nie miały ułatwionego zadania. Do grona nieobecnych dołączyły bramkarka Monika Nóżka, która nie mogła zagrać ze względu na chorobę oraz Dorota Adamczyk. W takiej sytuacji jedyną golkiperką była Katarzyna Gruszecka.

Rywalki już od pierwszych minut narzuciły swój styl gry. Po pięciu minutach młode zawodniczki SMS prowadziły 3:0 i później już tylko powiększały przewagę, by do przerwy wygrywać różnicą siedmiu trafień (16:9).

W drugiej połowie podopieczne Izabeli Puchacz nie potrafiły odwrócić losów rywalizacji i przegrały 19:28.

Do końca sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. Lubelskie piłkarki podejmą u siebie Słupię Słupsk oraz na wyjeździe zagrają z AZS AWF Warszawa.

MKS AZS UMCS Lublin – SMS Płock 19:28 (9:16)

MKS AZS: Gruszecka – Syncerz 8, Lasek 3, Kot 2, Tkaczyk 2, Blaszka 1, Markowicz 1, Tatara 1, Jarosz 1, Wawrzonek.
Trener: Izabela Puchacz.
Kary: 6 min.
Karne: 1/2.

SMS: Chodan, Januchta –Kwiecińska 7, Świerzewska 4, Szyszkowska 4, Kobylińska 3, Rosiak 3,