Lublin 700 lat Lublina UMCS
Przegrana ze Słupią

Przegrana ze Słupią

Niestety porażką zakończył się sobotni mecz I ligi szczypiornistek. MKS AZS UMCS Lublin uległ na Globusie Słupi Słupsk 19:22 (9:12).

Tak jak się spodziewaliśmy lublinianki czekała trudna przeprawa z walczącą o utrzymanie ekipą ze Słupska. Przegraną częściową można tłumaczyć występem AZS UMCS Lublin na Akademickich Mistrzostwach Polski, w których grały zawodniczki z pierwszoligowego składu. Jeszcze w sobotę rano akademiczki wywalczyły awans do finałowego turnieju, który w dniach 22-25 maja odbędzie się w Krakowie. Lubelskie zawodniczki musiały nawet zrezygnować z jednego spotkania, by zdążyć na starcie ze Słupią. Jakby tego było mało z powodu choroby zabrakło Honoraty Syncerz, a przeziębiona grała Katarzyna Jarosz.

Przy takich przeciwnościach losu ciężko było o dobry wynik. Podopieczne Izabeli Puchacz walczyły, ale miały sporo problemów w ataku. Skuteczność była katastrofalna. Na nic zdały się momenty lepszej gry w obronie.

Za tydzień w ostatniej kolejce sezonu MKS AZS UMCS Lublin na wyjeździe zmierzy się z AZS AWF Warszawa.

MKS AZS UMCS Lublin – Słupia Słupsk 19:22 (9:12)

MKS AZS: Nóżka, Gruszecka – Lasek 4, Adamczyk 4, Kot 3, Blaszka 2, Jarosz 2, Markowicz 2, Tkaczyk 1, Tatara 1, Wawrzonek,
Trener: Izabela Puchacz.
Kary: 4 min.
Karne: 2/5.

Słupia: Piechnik, Smutek –

Wspierają Nas