Lublin 700 lat Lublina UMCS
6. miejsce MKS AZS UMCS

6. miejsce MKS AZS UMCS

Dobiegł końca sezon 2013/2014 w I lidze szczypiornistek. MKS AZS UMCS Lublin w ostatniej kolejce uległ na wyjeździe AZS AWF Warszawa 22:33 (12:19).

Akademiczki tym samym zajęły szóstą pozycję na zakończenie rozgrywek. Przed spotkaniem w Warszawie lublinianki były piąte, ale żeby utrzymać tą pozycję musiały zwyciężyć lub liczyć na potknięcia rywali. W najgorszym wypadku lubelskie szczypiornistki mogły nawet spaść na siódme miejsce. Na szczęście tak się nie stało. Jutrzenka Płock w derbach z SMS przegrała 21:27 i nie zdołała wyprzedzić w tabeli MKS AZS UMCS. Ta sztuka udała się natomiast Sparcie Oborniki, która zremisowała z Polonią Kępno 28:28. Ekipa z Wielkopolski zgromadziła 21 punktów, czyli tyle samo co podopieczne Izabeli Puchacz. Jednak lepszym bilansem bramkowym wyprzedziła lubelski zespół.

W Warszawie trudno było o dobry wynik. Lublinianki zagrały w zaledwie 9-osobowym składzie. Powód to kontuzje i choroby, które mocno osłabiły MKS AZS UMCS w ostatnich tygodniach. Przypomnijmy, że akademiczki przegrały cztery mecze z rzędu. A jeszcze po ostatniej wygranej z Dwójką Profil Nowy Sącz miały nawet szanse na wywalczenie trzeciej lokaty.

Rozgrywki na zapleczu PGNiG Superligi zakończone. Awans do najwyższej klasy rozgrywkowej wywalczyły zgodnie z planem zawodniczki Sambora Tczew. W przyszłym tygodniu na naszej stronie zaprezentujemy podsumowanie sezonu, które przygotujemy dla Was w dwóch częściach. Dodajmy, że część szczypiornistek MKS AZS UMCS będzie walczyć w dniach 22-25 maja w finale Akademickich Mistrzostw Polski.

AZS AWF Warszawa - MKS AZS UMCS Lublin 33:22 (19:12)

MKS AZS: Nóżka, Gruszecka – Kot 7, Lasek 5, Pękalska-Adamczyk 3, Tatara 3, Wawrzonek 2, Kucharczyk 2, Markowicz.

AZS AWF: Zamęcka - Lewandowska 11, Pawłowska 6, Nieścioruk 5, Jackiewicz 3, Skoczeń 2, Pożoga 2, Olejnik 2, Mierzejewska 1, Młynarska 1, Adamiec, Gutowska, Szybińska, Tabakowska.

Wspierają Nas