Lublin 700 lat Lublina UMCS
Pływacki weekend w Łodzi

Pływacki weekend w Łodzi

Zawodnicy AZS UMCS Lublin udali się do Łodzi. W sobotę i niedzielę odbędą się tam kolejne zawody z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski.

 

Do startu zgłosiło się 49 zespoły. W tym podopieczni trenera Piotra Kasperka, którzy mają za sobą już jeden występ na arenie ogólnokrajowej w sezonie zimowym. Dwa tygodnie temu podczas zmagań w Oświęcimiu ekipa z Lublina zdobyła 14 medali. W klasyfikacji drużynowe zajęła wtedy dziwiąte miejsce.

Do Łodzi pojedzie łącznie 35 reprezentantów AZS UMCS Lublin. Skład jest szerszy o osiem osób niż podczas zawodów w Oświęcimiu. Największym wzmocnieniem w porównaniu z tamtym startem jest obecność najbardziej utytułowanego w zespole z Lublina, Konrad Czerniaka. Poniżej lista zawodników i zawodniczek na najbliższe zmagania.

Kobiety: Katarzyna Kołodziej, Paula Żukowska, Zuzanna Rabiniak, Wiktoria Samuła, Ewa Osiniak, Zofia Kwiatkowska, Katarzyna Suchecka, Maja Piotrowicz, Wiktoria Wilgocka, Kamila Kumorek, Weronika Żmuda, Kamila Andrzejewska, Martyna Prochownik, Julia Łysakowska, Barbara Mazurkiewicz.

Mężczyźni: Konrad Czerniak (‘89), Kacper Klich, Bartosz Kotwica, Konrad Czerniak (‘98), Filip Lech, Oliwer Paczyński, Norbert Jaworski, Adam Szczerba, Bartosz Małyska, Marcin Stolarski, Michał Chomiczewski, Stanisław Chałat, Roman Wołoszyn, Tomasz Bocheń, Konrad Kadrow, Kacper Borkowski, Mikołaj Kempa, Jakub Nowiczkow, Kamil Bryła, Jakub Walczysko.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas