Lublin 700 lat Lublina UMCS
UMCS walczy w Krakowie!

UMCS walczy w Krakowie!

W piątek w Krakowie rozpoczyna się finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej kobiet. My liczymy na udany występ szczypiornistek AZS UMCS Lublin.

W trzydniowych zawodach wystąpi 11 najlepszych akademickich zespołów podzielonych na trzy grupy. Lublinianki znalazły się w grupie C, w której zmierzą się z AWF Katowice, AWF Wrocław oraz SGGW Warszawa.

Pierwszy mecz podopieczne Izabeli Puchacz rozegrają w piątek o g. 10 z AWF Wrocław. Następnie cztery godziny później spotkają się z SGGW Warszawa. Grupową rywalizację UMCS Lublin zakończy w sobotę o g. 11:20 starciem z AWF Katowice. Tego samego dnia rozpocznie się druga faza turnieju. O czołowe lokaty z grupy C będą walczyć ekipy z miejsc 1-3. Ostatni zespół zagra o pozycje 9-11 w AMP.

Lubelska drużyna w Krakowie wystąpi w składzie: Monika NóżkaDorota Pękalska, Karolina Wawrzonek, Jagoda Lasek, Angelika Wojdyło, Magdalena Markowicz, Karolina Wierzchowska, Kinga Niziołek, Żaneta Wacławska, Żaneta Staroń, Amanda Jaworska i Paulina Klimek.

Celem UMCS Lublin jest złoto w klasyfikacji Uniwersytetów. Natomiast w ogólnej klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski realne będą miejsca 7-8. Kluczowym meczem będzie potyczka z SGGW Warszawa, która może otworzyć drogę do „ósemki”. Trudno bowiem będzie o punkty w starciu z ekipami z Katowic i Wrocławia, w których występują zawodniczki grające na co dzień w PGNiG Superlidze.

Aktualne informacje z AMP w Krakowie znajdziecie śledząc nasz profil na Facebooku => Tutaj

Wspierają Nas