8. pozycja w AMP

Szczypiornistki UMCS Lublin zajęły ósmą pozycję w Akademickich Mistrzostwach Polski, które w niedzielę zakończyły się w Krakowie. Lublinianki w kategorii „Uniwersytety” zajęły drugie miejsce, ustępując drużynie z Gdańska. Złoto AMP zdobyła PWSZ Nowy Sącz.

Podopieczne Izabeli Puchacz finałowy turniej rozpoczęły od rywalizacji w grupie C. Akademiczki uległy AWF Wrocław 13:25 oraz AWF Katowice 13:30. Jak się później okazało obie te ekipy stanęły na podium mistrzostw. Pokonały za to SGGW Warszawa 24:22. Dzięki tej wygranej lubelskie piłkarki wywalczyły awans do czołowej „ósemki”.

Układ spotkań nie był łaskawy dla naszych dziewczyn. Drugą rundę UMCS rozpoczął od przegranej z PWSZ Nowy Sącz. Akademicki Mistrz Polski zwyciężył 27:20. W ostatnim dniu zawodów zawodniczki z Koziego Grodu minimalnie musiały uznać wyższość Politechniki Opolskiej (14:15). Natomiast w meczu o 7. miejsce przegrały z AWF Warszawa 16:20.