Lublin 700 lat Lublina UMCS
Szczypiornistki szlifują formę

Szczypiornistki szlifują formę

Od ponad tygodnia do nowego sezonu przygotowują się piłkarki ręczne pierwszoligowego MKS AZS UMCS Lublin.

Akademiczki obecnie pracują nad wytrzymałością siłową. Pierwszy trening z piłkami zaplanowany jest na 19 sierpnia. W letniej przerwie w lubelskim zespole doszło do kilku istotnych zmian. Sportową karierę zakończyły Paulina Tkaczyk, Iwona Kot oraz Agata Tęcza-Hoduń. Natomiast Kinga Tess-Mazurek spodziewa się dziecka.

Nowymi twarzami w ekipie Izabeli Puchacz i Barbary RadlińskiejEdyta Charzyńska z Jutrzenki Płock oraz Patrycja Szyszkowska i Dagmara Nocuń z SMS Płock. Po poważnej kontuzji do zdrowia wraca Weronika Zarzycka. Przypomnijmy, że rozgrywająca MKS AZS UMCS pod koniec lutego doznała urazu kolana. Konieczny był zabieg rekonstrukcji więzadeł krzyżowych. Na szczęście rehabilitacja przebiega prawidłowo.

W ramach przygotowań lublinianki w pierwszy weekend września, podobnie jak w ubiegłym roku wezmą udział w towarzyskim turnieju w Płocku. Przeciwnikami będą miejscowe ekipy Jutrzenki i SMS oraz AZS AWF Warszawa i najprawdopodobniej Korony Handball Kielce, beniaminka I ligi. Tydzień później lubelskie szczypiornistki ponownie zmierzą się z akademiczkami ze stolicy.

Start sezonu 2014/2015 zaplanowany jest na 20 września. W pierwszej kolejce MKS AZS UMCS Lublin przed własną publicznością zmierzy się właśnie z AZS AWF Warszawa. Tydzień później zagra w Kielcach z Koroną, a następnie u siebie z UKS PCM Kościerzyna.

Rozgrywki ligowe zapowiadają się niezwykle interesująco. Nowymi drużynami na zapleczu PGNiG Superligi są wspomniana Korona oraz AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, który z sensacyjnym transferem Karoliny Siódmiak będzie należał do jednych z faworytów ligi.

Wspierają Nas