Lublin 700 lat Lublina UMCS
Arcyważny sprawdzian akademików

Arcyważny sprawdzian akademików

Zawodników U!NB AZS UMCS Lublin w niedzielę czeka kluczowe starcie w kontekście walki o pierwszą czwórkę tabeli przed fazą play-off. Rywalami akademików w najbliższej kolejce ligowej będzie wicelider Grupy B – KKS Tur Basket Bielsk Podlaski.

 

W spotkaniu rundy jesiennej górą byli podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego, którzy bardzo wyraźne wygrali na wyjeździe 83-63.

Koszykarze z Bielska Podlaskiego z pewnością będą chcieli zrewanżować się zielono-białym za tamtą porażkę. Dyspozycja drużyny trenera Kamila Zakrzewskiego sprawia, że to ona wydaje się być faworytem do zwycięstwa. Na siedem ostatnich spotkań bielszczanie wygrali aż sześć. Tur jest już pewny 2. miejsca na koniec sezonu zasadniczego. Taka sytuacja sprawia, że najbliżsi rywale akademików podejdą do niedzielnego pojedynku bez presji, na nieco większym luzie. Ostatnie dwa mecze nic nie zmienią w kontekście ich miejsca przed play-off’ami.

Akademicy przede wszystkim muszą jednak liczyć na siebie. Lublinianie wyjdą na to spotkanie zmobilizowani na 110%. Od tego meczu w dużej mierze zależy, czy U!NB będzie miał szansę na czwartą – uprzywilejowaną pozycję w pierwszej rundzie play-off. Ale ostatnie wyniki podopiecznych trenera Łuszczewskiego nie są najlepsze. Trzy porażki w pięciu spotkaniach nie napawają optymizmem. Można powiedzieć jednak, że wyniki są gorsze niż gra. Drużynie z Lublina niewiele bowiem brakowało, aby wyniki były inne. Aktualnie AZS jest na 5. miejscu w lidze. Nadal realna pozostaje walka o wyższą pozycję. Kluczowa jest wygrana z Turem.

Czy tak się stanie? Przekonamy się niebawem. Początek meczu o godzinie 18:00 w hali MOSiR

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas