Lublin 700 lat Lublina UMCS
Podtrzymać serię zwycięstw

Podtrzymać serię zwycięstw

Szczypiorniści AZS UMCS Lublin w niedzielę zagrają o siódmą wygraną z kolei. Tym razem przeszkodzić im w tym będą chcieli zawodnicy z Nowych Piekut.

 

W pierwszym meczu obu zespołów lepsi byli podopieczni trenera Patryka Maliszewskiego, którzy pokonali na wyjeździe SPR Nowe Piekuty 30-20.

Rywale z pewnością będą chcieli powetować tamtą porażkę, ale będzie im o to niezwykle ciężko. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Szymona Jadczaka nie radzą sobie najlepiej. W grupie spadkowej są na przedostatniej pozycji (9. miejsce). Przegrali trzy z czterech rozegranych meczów. Dopiero w minionej kolejce przyszło przełamanie w spotkaniu wyjazdowym przeciwko Piotrkowianinowi (10. miejsce). Najbardziej bramkostrzelny w szeregach najbliższych rywali zielono białych jest Karol Pruszyński (85 goli).

Gospodarze będą jednak zdecydowanymi faworytami do zgarnięcia trzech oczek. Akademicy kontynuują świetną serię. Wygrali już sześć meczów z kolei. Są na pozycji lidera z dorobkiem 29 punktów. Są niemal pewni tego, że zakończą grupę niemistrzowską na tym właśnie miejscu. Postawa młodego zespołu z Lublina wygląda z każdym dniem coraz lepiej.

Początek spotkania z Nowymi Piekutami w niedzielę (17 marca) o godzinie 16:00 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas