Wygrana MKS AZS UMCS

W czwartkowym meczu towarzyskim piłkarki ręczne MKS AZS UMCS Lublin pokonały na Globusie AZS WSNSiT Radom 22:18 (8:7).

Zespół Izabeli Puchacz do pierwszej gry kontrolnej przystąpił w mocno osłabionym składzie. Ze względu na rehabilitacje i urazy zabrakło kapitan Moniki Nóżki, Agnieszki Blaszki, Doroty Pękalskiej oraz Weroniki Zarzyckiej.

Pierwsza połowa to wyrównana gra bramka za bramkę. Od pierwszych minut z dobrej strony pokazała się Edyta Charzyńska. Nowa rozgrywająca MKS AZS UMCS Lublin była czołową zawodniczką na parkiecie i dziewięciokrotnie wpisała się na listę strzelczyń.

Obie drużyny popełniały sporo błędów i miały duże problemy ze zdobywaniem bramek. Choć trzeba przyznać, że dobrze spisywały się również bramkarki. Po stronie gospodyń spotkanie rozpoczęła Katarzyna Gruszecka.

Do przerwy było 8:7. W ostatnich minutach pierwszej połowy formą błysnęła Katarzyna Jarosz, który trzy razy z rzędu celnymi rzutami z drugiej linii pokonała golkiperkę z Radomia.

Po zmianie stron lublinianki zaczęły radzić sobie coraz śmielej w ataku. Już po kilku minutach wygrywały 12:7. Ale wystarczyła chwila nieskutecznej gry i zrobiło się tylko 12:10. Niewielką przewagę akademiczki dowiozły do końca meczu. Ostatecznie szczypiornistki z Lublina zwyciężyły AZS WSNSiT Radom 22:18.

Bramki dla lubelskiej drużyny zdobyły: Charzyńska 9, Jarosz 5, Markowicz 2, Lasek 2, Szyszkowska 1, Juć 1, Tatara 1, Grodzicka 1.

Kolejny sprawdzian formy już w najbliższą sobotę. Tym razem MKS AZS UMCS Lublin o g. 11 na Globusie zagra z AZS AWF Warszawa. Spotkanie rozegrane zostanie systemem 3x30 minut.