Lublin 700 lat Lublina UMCS
Dziki po raz ostatni w tym sezonie zagrają u siebie

Dziki po raz ostatni w tym sezonie zagrają u siebie

Futsaliści AZS UMCS Lublin są już pewni utrzymania w 1. Lidze Futsalu. Do końca rozgrywek zostały dwie kolejki. W najbliższej serii gier akademicy podejmą u siebie GKS Ekom Invex Remedies Nowiny. Tym starciem zielono-biali pożegnają się z kibicami, bo to ich ostatni mecz w rozgrywkach 2018/2019 w hali Globus.

 

W meczu rundy jesiennej lepsi byli podopieczni trenera Artura Gadzickiego, którzy wygrali na wyjeździe 2-1. Teraz rywale będą chcieli ugrać choćby oczko, bo zagwarantuje ono pozostanie na zapleczu Ekstraklasy. Tabela TUTAJ.

Najbliższy mecz będzie dla GKS-u na wagę złota. Sytuacja w tabeli zespołu z Nowin nie daje mu jeszcze 100% pewności, że utrzyma się w 1. Lidze Futsalu. Nad przedostatnią Odrą Opole ma trzy punkty przewagi oraz jedno spotkanie więcej do rozegrania, ale trudny kalendarz. W przypadku choćby remisu w Lublinie GKS może być spokojny. Porażka jednak mocno skomplikuje sytuację. Przed ostatnią serią gier nadal Nowiny będą miały na koncie 18 oczek, a Opole 15. Ale GKS czeka trudny wyjazd do Rudy Śląskiej, która wciąż ma szanse na 1. miejsce. Zadanie zatem łatwe nie będzie. Odra natomiast na swoim parkiecie zmierzy się z AZS UMCS Lublin.

Dziki są już pewne utrzymania. Zielono-białym zależy jednak, żeby dobrze pożegnać się z własną publicznością i miłym akcentem zakończyć sezon. Zawodnicy trenera Artura Gadzickiego jak zapowiadają, w dwóch spotkaniach powalczą o komplet oczek. Po niedzielnym starciu w hali Globus (4-4) chyba nikt nie ma wątpliwości, że drużyna zostawi serce na parkiecie. Z pewnością nie zabraknie emocji. Do tego zielono-biali już zdążyli przyzwyczaić swoich kibiców.

- Do samego końca staramy się solidnie pracować. Chcemy zagrać dwa dobre mecze. W nich mamy jeden cel. Są nim dwa zwycięstwa. Nie chcemy, żeby po tych kolejkach pozostał w nas jakiś niedosyt. – zapowiada zawodnik Dzików, Tomasz Ławicki.

Początek meczu z  GKS Ekom Invex Remedies Nowiny w środę (10 kwietnia) o godzinie 20:30 w hali Globus.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas