Lublin 700 lat Lublina UMCS
Hanna, Chelsea, Dara - Witamy w Polsce!

Hanna, Chelsea, Dara - Witamy w Polsce!

Hanna Luburgh, Dara Taylor i Chelsea Poppens - trzy amerykańskie koszykarki AZS UMCS po kilkunastu godzinach lotu wylądowały dziś w Warszawie. Amerykanki w dniu jutrzejszym przejdą badania lekarskie i dołączą do reszty zawodniczek Krzysztofa Szewczyka, które od października rozpoczną zmagania w Tauron Basket Lidze Kobiet.

Hanna Luburgh ma 22 lata i do tej pory reprezentowała Uniwersytet Akron w Stanach Zjednoczonych i występuje na pozycji rzucającego obrońcy. W ostatnim sezonie (w 32 spotkaniach) osiągała statystyki na poziomie: 22,2 punkty i 7,2 zbiórki na mecz. Skuteczność rzutów z gry wynosi aż 52.1%, a rzutów za 3pkt aż 35.9%, natomiast rzuty osobiste rzuca na poziomie 85.6%.

Chelsea Poppens, urodziła się w 1991 roku. Studiowała na Iowa State University na którym notowała statystyki na poziomie 13,4 punktu, 9,7 zbiórki i 1,8 asysty na mecz. W 2013 roku przystąpiła do draftu  i została wybrana z numerem 18 przez San Antonio Silver Stars. W WNBA wystąpiła w 8 spotkaniach, po czym w grudniu ubiegłego roku doznała kontuzji zerwania wiązadeł krzyżowych, jednak już trenuje z pełnym obciążeniem i w październiku będzie gotowa na 100%.

Dara Taylor jest 23-letnią rozgrywającą z topowego uniwersytetu w USA.  W samym 2014 roku może pochwalić się następującymi statystykami z najwyższej dywizji NCAA: 11,7 punktu, 3,2 zbiórki, 4,8 asysty i 2,9 przechwyty na mecz. Jesteśmy przekonani, że Dara poprowadzi naszą drużynę do niejednego zwycięstwa.

Na zdjęciu od lewej Hanna Luburgh, Dara Taylor, Chelsea Poppens - nowe zawodniczki AZS UMCS pochodzące z USA.

Wspierają Nas