Lublin 700 lat Lublina UMCS
Półfinały AMP w Siatkówce: kobiety z awansem, mężczyźni bez

Półfinały AMP w Siatkówce: kobiety z awansem, mężczyźni bez

W miniony weekend rozegrano turnieje półfinałowe Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce. Awans wywalczyła drużyna kobiet! Mężczyznom zabrakło naprawdę niewiele. Do finałów kwalifikowało się po 3 najlepsze zespoły.

 

Zmagania siatkarek miały miejsce w Krakowie. Udział w zawodach wzięło 14 zespołów, który zostały podzielone na 4 grupy. Zawodniczki z Lublina w swojej zmierzyły się z drużynami UR Rzeszów, PWSZ Tarnów oraz UJ CM Kraków. Podopieczne trenera Jacka Rutkowskiego wygrały wszystkie spotkania i pewnie z 1. miejsce awansowały do dalszej dalszej fazy.

W ćwierćfinale akademiczki rozegrały derby z Politechniką Lubelską. W nich także bardzo pewnie pokonały rywalki w dwóch setach (25-11, 25-12) i zameldowały się w strefie medalowej. Półfinał z PWSTE Jarosław był bardzo zacięty. O awansie decydował tie-break, w którym lepsze okazały się rywalki. Siatkarki UMCS- czekał bardzo ważny mecz o 3. miejsce, którego stawką był również awans do turnieju głównego AMP w Siatkówce Kobiet. Zielono-białe zmierzyły się z PWSTE Tarnów. Mimo porażki w secie otwierającym (23-25), wygrały kolejne dwie partie (25-19, 16-14), dzięki czemu zakończyły to one zapewniły sobie prawo gry w Rzeszowie.

Awans wywalczyły: PWSTE Jarosław, PWSZ Krosno, UMCS Lublin. Komunikat końcowy zawodów TUTAJ.

AZS UMCS Lublin: Paulina Bryła, Nicola Chruściel, Jagoda Czarnowska, Natalia Gieroba, Karolina Karpiuk, Paulina Kępka, Paulina Konop, Wiktoria Kowalska, Gabriela Krzysiak, Paulina Kłuś, Paulina Nowak, Sylwia Obszyńska, Anastasiia Romaniuk, Zuzanna Urbańska.

 

Rywalizacja panów odbyła się w Lublinie. Do walki stanęło 12 zespołów. Również podzielono je na 4 grupy. Zielono-biali na tym etapie spotkali się z Politechniką Rzeszowską oraz PWSTE Nowy Sącz. Akademicy wygrali oba spotkania. W ćwierćfinale spotkali się z PK Kraków. To starcie również zakończyło się zwycięstwem lublinian (25-12, 25-17). Walka wkroczyła w decydująca fazę. Niestety dla miejscowym walkę o finał przegrali z AGH Kraków (16-25, 23-25). Przed nimi było najważniejsze starcie w zawodach. 3. miejsce dawało kwalifikację na finały AMP. Niestety w starciu o tę stawkę lepsi byli siatkarze PWSTE Krosno (20-25, 15-25) i to oni pojadą do Rzeszowa.

Awans uzyskały: AGH Kraków, WSIiZ Rzeszów, PWSZ Krosno. Komunikat końcowy zawodów TUTAJ.

UMCS Lublin: Dzirba Jakub, Galant Kacper, Oleśkiewicz Bartosz, Szust Michał, Mańkowski Szymon, Żywno Bartłomiej, Czarnecki Błażej, Machowicz Konrad, Jakubiec Piotr, Ciorgoń Michał, Buszko Konrad, Wach Jakub, Gębczyk Szczepan.

 

fot. ampysiatkaC/fb

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas