Lublin 700 lat Lublina UMCS
16-letni Andrzej Widomski powołany do kadry Polski!

16-letni Andrzej Widomski powołany do kadry Polski!

W dniach 22-31 lipca w Zakopanem odbędzie się zgrupowanie szkoleniowe reprezentacji Polski seniorów w piłce ręcznej. W gronie 21 zawodników zaproszonych przez trenera Patryka Rombla na obóz, znalazł się młody rozgrywający AZS UMCS Lublin ‒ Andrzej Widomski.

 

Wychowanek trenera Ryszarda Skowrońskiego, który zajmuje się pracą z grupami młodzieżowymi AZS UMCS Lublin zadebiutuje na zgrupowaniu dorosłej kadry. Będzie najmłodszym zawodnikiem podczas obozu w Zakopanem. Wcześniej był powoływany do reprezentacji juniorskich. Andrzej aktualnie broni barw SMS-u Płock.

To dla mnie ogromne zaskoczenie! W ogóle się tego nie spodziewałem, że już w wieku 16 lat zacznie się moja przygoda z dorosła kadrą Polski. Na pewno podchodzę do tego na spokojnie. Też stres jest trochę mniejszy z racji tego, że już wcześniej doświadczyłem reprezentacji w młodszych grupach. Tutaj będę miał okazję, żeby skonfrontować się ze starszymi kolegami. Mam nadzieję, że nauczę się nowych rzeczy od trenera Patryka Rombla. To cenne doświadczenie. ‒ mówi Andrzej Widomski.

Lista powołanych na zgrupowanie dostępna TUTAJ.

 

fot. @cosopogizycko/fb

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas