Lublin 700 lat Lublina UMCS
Ostatni sprawdzian piłkarek

Ostatni sprawdzian piłkarek

Zespół MKS AZS UMCS Lublin wkracza w końcową fazę przygotowań do sezonu 2014/2015. W najbliższą sobotę podopieczne Izabeli Puchacz zmierzą się dwukrotnie w stolicy z AZS AWF Warszawa. Pierwszy mecz rozpocznie się o g. 12, drugi o 16. Będzie to ostatni sprawdzian formy przed pierwszą kolejką pierwszej ligi, która zaplanowana jest na 20 września. Na inaugurację akademiczki podejmą we własnej hali...warszawianki.

Obie drużyny znają się jak łyse konie. W miniony weekend podczas turnieju w Płocku lublinianki pokonały ekipę z Warszawy 27:22. W tamtym spotkaniu bardzo udanie spisały się nowe nabytki lubelskiego klubu Patrycja Szyszkowska (8 bramek) oraz Edyta Charzyńska (6 goli). Z dobrej strony pokazała się również Katarzyna Jarosz. Jak się później okazało była to jedyna porażka AZS AWF Warszawa podczas trzydniowych zawodów. Dzięki temu team Daniela Lewandowskiego triumfował w całym turnieju. Przypomnijmy, że nasze zawodniczki zajęły czwartą pozycję.

Pierwotnie zamiast dwóch sparingów, w Warszawie miał odbyć się turniej. Jednak ze względu na wycofanie się pozostałych drużyn, dojdzie jedynie do towarzyskiego dwumeczu. Trzeba dodać, że to nie pierwsza zmiana w przygotowaniach MKS AZS UMCS. Przed niespełna dwoma tygodniami w ostatniej chwili z gier kontrolnych w Lublinie zrezygnowały właśnie warszawianki.

 

Wspierają Nas