AZS UMCS - BC Horizont Mińsk 96:43

Koszykarki AZS UMCS Lublin w świetnym stylu pokonały zespół BC Horizont Mińsk w swoim pierwszym meczu Turnieju o Puchar JM Rektora UMCS! Przypomnijmy, że zespół z Mińska posiada za sobą występy w Eurocup.

Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 56:20 i już wtedy było wiadomo, że mecz zakończy się zdecydowanym zwycięstwem Akademiczek. Pod koniec trzeciej kwarty AZS prowadził aż 74:27!

Najlepiej punktącą w naszej ekipe była Kinga Piędel, która zdobyła 14 punktów.

W pierwszym meczu turnieju MKK Siedlce pewnie pokonały Basket ROW Rybnik 84:59, prowadząc do przerwy 40:24).

Już jutro Koszykarki AZS UMCS, które w nadchodzącym sezonie wystąpią w Tauron Basket Lidze Kobiet podejmą ekipę z Rybnika. Zapraszamy o godz. 18:30 na halę MOSiR przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie!

MKK Siedlce - Basket ROW Rybnik 84:59

MKK: Eureka 15, Jeashke 4, Bibrzycka 9, Tomiałowicz 2, Butler 15, Mukosiej 11, Misiek 11, Zarytska 10

ROW: Zielonka 7, Rymarenko 8, Stelmach 2, Motyl 11, Herm 4, Mingo 16, Radwan 5, Paździerska 6

AZS UMCS Lublin - BC Horizont Mińsk 96:43

AZS: Kotnis 9, Skwara 9, Witkoś 5, Morawiec 8, Żandarska 4, Luburgh 9, Antczak 6, Piędel 14, Trzeciak 8, Poppens 13, Taylor 11, Skrzecz.

Horizont: Baklaha 12, Lipinskaya 8, Kurdaishov 7, Tsyrvliova 11, Nadezhka 3, Karotkina 2.