Dwie wygrane MKS AZS UMCS

Bardzo dobrze spisały się piłkarki ręczne MKS AZS UMCS Lublin w dwóch wyjazdowych sobotnich sparingach z AZS AWF Warszawa. Podopieczne Izabeli Puchacz zwyciężyły dwukrotnie. W pierwszym meczu rozgromiły rywalki aż 34:22 (18:14). W drugim było 28:24 (11:11). Rywalizacja z ekipą ze stolicy była ostatnim testem przed rozpoczynającymi się za tydzień rozgrywkami pierwszej ligi.

Szczególnie z pierwszego spotkania lubelskie zawodniczki mogą być zadowolone. Lublinianki nie dały warszawiankom żadnych szans. Bardzo dobrze grały w obronie, dzięki czemu mogły wyprowadzać kontrataki. Drugą połowę wygrały aż 16:8. Najskuteczniejsza była skrzydłowa Magdalena Markowicz (8 bramek). Po sześć trafień dorzuciły Katarzyna Jarosz oraz Jagoda Lasek.

Drugi sparing był już bardziej wyrównany. Akademiczki popełniły więcej błędów, ale ostatecznie rozstrzygnęły mecz na swoją korzyść. O wyniku zadecydowała lepsza druga część spotkania. Do przerwy był remis po 11. Najwięcej sześć goli na swoim koncie zapisała Edyta Charzyńska.

Na inaugurację zaplecza PGNiG Superligi lublinianki podejmą na Globusie AZS AWF Warszawa. Mecz zaplanowano na najbliższą sobotę 20 września. Początek o g. 13:00.

AZS AWF Warszawa – MKS AZS UMCS Lublin 22:34 (14:18)

Bramki MKS AZS UMCS: Markowicz 8, Jarosz 6, Lasek 6, Charzyńska 4, Wawrzonek 3, Szyszkowska 3, Blaszka 2, Juć 2.

AZS AWF Warszawa – MKS AZS UMCS Lublin 24:28 (11:11)

Bramki MKS AZS UMCS: Charzyńska 6, Juć 5, Markowicz 5, Szyszkowska 4, Wawrzonek 2, Lasek 2, Blaszka 1, Tatara 1, Wojdyło 1.