Lublin 700 lat Lublina UMCS
Szczypiornistki na start!

Szczypiornistki na start!

Po czterech miesiącach przerwy ponownie będziemy emocjonować się rywalizacją w pierwszej lidze szczypiornistek. W sobotę 20 września startuje sezon 2014/2015. Na inaugurację MKS AZS UMCS Lublin podejmie na Globusie AZS AWF Warszawa. Początek meczu o g. 13.

Sparingowy handicap

Akademickie derby zawsze dostarczają wielu emocji. Nie inaczej będzie i tym razem. Szczególnie, że każda z drużyn chce jak najlepiej rozpocząć ligowe zmagania. Z rywalkami ze stolicy lubelskie zawodniczki znają się bardzo dobrze. W okresie przygotowawczym obie ekipy spotkały się ze sobą aż trzykrotnie. I co najważniejsze trzy razy zwyciężały podopieczne Izabeli Puchacz. Podczas towarzyskiego turnieju w Płocku lublinianki zwyciężyły 27:22. Natomiast przed tygodniem w Warszawie wygrały 34:22 oraz 28:24. Choć trzeba dodać, że zespół Daniela Lewandowskiego nie grał w najsilniejszym składzie.

Płocki impuls

MKS AZS UMCS do sezonu przystępuje z nowymi nadziejami i składem. Przypomnijmy, że w letniej przerwie doszło do kilku istotnych zmian. Do drużyny dołączyły Edyta Charzyńska z Jutrzenki Płock oraz Patrycja Szyszkowska z SMS Płock. Po stronie strat trzeba zapisać zakończenie karier przez Paulinę Tkaczyk, Iwonę Kot oraz Agatę Tęczę-Hodun, a Kinga Tess-Mazurek spodziewa się dziecka.

 

Już pierwsze gry kontrolne pokazały, że pozyskanie Charzyńskiej może okazać się strzałem w dziesiątkę. Była zawodniczka Jutrzenki była liderką lubelskiej „siódemki” w każdym ze sparingów. Wszystko wskazuje więc na to, że podobnie będzie w lidze. Dla przypomnienia nowa rozgrywająca MKS AZS w poprzednich rozgrywkach zdobyła w 18 spotkaniach 108 bramek, co daje sześć goli na mecz.

Z osłabieniami

Niestety ekipa Izabeli Puchacz do starcia z AZS AWF Warszawa nie przystąpi w najsilniejszym składzie. Z powodu kontuzji zabraknie Sylwii Grodzickiej oraz Joanny Kucharczyk. Dodajmy jeszcze, że cały czas rehabilitację po operacji kolana przechodzi Weronika Zarzycka. Mimo to, lubelskie szczypiornistki są niezwykle zmotywowane i zapowiadają walkę do ostatniej sekundy.

MKS AZS UMCS Lublin – AZS AWF Warszawa 20.09 (sobota) g. 13:00

Sędziują: Dąbrowski – Staniek.

Wstęp wolny.

Pozostałe mecze 1. kolejki:

14:00 Słupia Słupsk – Dwójka Profil Nowy Sącz

14:00 SMS Płock – Korona Handball Kielce

17:00 Polonia Kępno – Jutrzenka Płock

17:00 AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – Sparta Oborniki

17:00 KPR Kobierzyce – UKS PCM Kościerzyna

Wspierają Nas