Lublin 700 lat Lublina UMCS
Laxon ponownie najlepszy!

Laxon ponownie najlepszy!

Eryk "Laxon" Birc został zwycięzcą "II Amatorskiego Turnieju FIFA 20". Tym samym zawodnik AZS UMCS Lublin powtórzył sukces z lutego, kiedy to podczas pierwszej edycji również nie miał sobie równych.

 

W fazie pucharowej zawodnicy grali systemem do dwóch wygranych meczów. Eryk w piątek łącznie rozegrał dziewieć spotkań. Tylko raz przegrał ‒ na etapie 1/4. Jego pogromcą okazał się Jakub "Gdulinho" Gdula, który wygrał jedno spotkanie z "Laxonem". Dlatego też o awansie decydowało trzecie starcie. Ono padło łupem zawodnika AZS UMCS Lublin, ale dopiero po dogrywce. Na dlaszych etapach tak nerwowo już nie było. W finale Eryk odprawił z kwitkiem Gabriela "Gibon" Gałęzowskiego. Tak turniej podsumował jego zwyciężca, Eryk "Laxon" Birc:

Cieszę się, że kolejny raz zostałem zwycięzcą turnieju. Dzisiaj poprzeczka została podniesiona bardzo wysoko. Poziom zmagań był naprawdę dobry, aż sam byłem zaskoczony. Myślę, że nie grałem wiele lepiej niż w grupie, ale chyba już nie zlekceważyłem przeciwników, jak to miało miejsce w poniedziałek. Ogólnie mam problem z graniem H2H, ale na szczęście udało się wygrać. Choć wcale nie musiało się tak skończyć. Najtrudniejsze warunki postawił mi “Gdulinho”. O awansie rozstrzygał trzeci mecz, który wygrałem dopiero w 116. minucie. 

Miejsce na najniższym stopniu podium zajął Adrian “Ad1k0” Kołodziejczyk. W rywalizacji brał udział także drugi zawodnik AZS UMCS Lublin ‒ Michał "Amazing_Michu" Brzozowski. Obok "Laxona" był jednym z głównych pretendentów do tytułu. Jednak po emocjonującej batali odpadł w ćwierćfinale. Cała drabinka turniejowa TUTAJ.

Organizatore zawodów były Amatorskie Ligi Lublina ‒ projekt realizowany ze środków Budzetu Obywatelskiego Miasta Lublin.

 

fot. Kamil Wojdat

Autor: Kamil Wojdat

Wspierają Nas