Lublin 700 lat Lublina UMCS
Do trzech razy sztuka?

Do trzech razy sztuka?

Sportowa złość w szeregach MKS AZS UMCS Lublin. Po dwóch kolejkach I ligi lubelskie szczypiornistki mają na koncie tylko jeden punkt, a przed nimi niedzielne starcie na Globusie z UKS PCM Kościerzyna. Spotkanie z jednym z faworytów zaplecza PGNiG Superligi rozpocznie się o g. 13.

Choć to dopiero początek sezonu i nikt nie załamuje rąk wynikami pierwszych dwóch meczów (remis z AZS AWF Warszawa i porażka z Koroną Handball Kielce), to lublinianki są bardzo zmotywowane. Chcą przełamać niemoc z końcówek obu rywalizacji. Bo to właśnie przez słabą grę w ostatnich minutach straciły dwie wygrane.

UKS PCM Kościerzyna to zespół, który ma walczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Już w ubiegłym sezonie toczył zaciętą walkę z Samborem Tczew, który po roku gry w I lidze powrócił do PGNiG Superligi.

Ekipa z Pomorza nowe rozgrywki rozpoczęła obiecująco od wyjazdowej wygranej w Kobierzycach z KPR 32:20. Ale przed tygodniem na własnym parkiecie uległa wyraźnie SMS Płock 31:35, przegrywając do przerwy aż 11:19. Zwycięstwo młodej drużyny z Płocka w Kościerzynie jest jak dotąd największą niespodzianką ligi.

Wszystko wskazuje na to, że lublinianki zagrają w takim składzie jak tydzień temu w Kielcach. Oznacza to, że zabraknie Katarzyny Jarosz. Uraz barku okazał się na tyle poważny, że przerwa w występach może potrwać nawet kilka miesięcy.

MKS AZS UMCS Lublin – UKS PCM Kościerzyna 5.10 (niedziela) g. 13:00

Sędziują: Bosak – Hagdej.

Wstęp wolny.

Pozostałe mecze 3. kolejki:

04.10 (sobota)

12:00 AZS AWF Warszawa – Korona Handball Kielce

16:00 SMS Płock – Sparta Oborniki

17:00 AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – Polonia Kępno

17:00 KPR Kobierzyce – Dwójka Profil Nowy Sącz

05.10 (niedziela)

15:00 Słupia Słupsk – Jutrzenka Płock

Wspierają Nas