Lublin 700 lat Lublina UMCS
UKS za mocny

UKS za mocny

Szczypiornistki MKS AZS UMCS muszą jeszcze poczekać na pierwsze zwycięstwo w sezonie 2014/2015. Lublinianki w niedzielę na Globusie przegrały z jednym z faworytów I ligi, UKS PCM Kościerzyna 14:35 (8:18).

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od nieskutecznych rzutów obu ekip. Wynik w 2 min otworzyły przyjezdne, które bardzo szybko wypracowały sobie kilka bramek przewagi. Akademiczki odpowiedziały tylko trafieniem z rzutu karnego Edyty Charzyńskiej. Pierwszą bramkę z gry lublinianki zdobyły dopiero w 10 min. Po wywalczeniu piłki w obronie z kontry trafiła Jagoda Lasek.

Podopieczne Izabeli Puchacz w pierwszych dwóch meczach miały sporo problemów ze skutecznością. Nie inaczej było przeciwko zespołowi z Kościerzyny. Przewaga gości nie podlegała żadnych dyskusji. Drużyna Dariusza Męczkowskiego systematycznie powiększała przewagę, by do przerwy prowadzić aż 18:8. Na nic zdały się skuteczne interwencje Moniki Nóżki (obroniony rzut karny) czy gra w przewadze.

Po zmianie stron udaną zmianę dała druga lubelska bramkarka Katarzyna Gruszecka. Ale trudno było szukać pozytywów w grze gospodyń. W ofensywie najlepiej radziła sobie Edyta Charzyńska. To jednak było zdecydowanie za mało na świetnie dysponowaną ekipę UKS.

W 40 min było już 23:9. Mimo wysokiej przewagi przyjezdne skrupulatnie wykorzystywały nieporadność akademiczek i dorzucały kolejne trafienia, gromiąc szczypiornistki z Koziego Grodu 35:14.

Za tydzień MKS AZS UMCS zagra na wyjeździe ze Spartą Oborniki. Kolejny mecz na Globusie za dwa tygodnie. Do Lublina przyjeżdża Dwójka Profil Nowy Sącz.

MKS AZS UMCS Lublin – UKS PCM Kościerzyna 14:35 (8:18)

MKS AZS: Nóżka, Gruszecka – Charzyńska 6, Lasek 2, Pękalska 2, Markowicz 1, Szyszkowska 1, Juć 1, Tatara 1, Blaszka, Wawrzonek, Wojdyło.

Trener: Izabela Puchacz.

Kary: 8 min.

Karne: 1/1.

UKS: D.Brzezińska, Perłowska – Ziółkowska 6, Siekańska 5, Borysławska 4, Ziemienowicz 4, Żukowska 4, N.Brzezińska 3, Sus 3, Wójcik 2, Górna 1, Leśniak 1, Trawczyńska 1, Wasak 1.

Trener: Dariusz Męczkowski.

Kary: 12 min.

Karne: 2/5.

Sędziowali: Bosak – Hagdej.

Wspierają Nas