Kolejna, pewna wygrana AZS UMCS OPTIMA

AZS UMCS OPTIMA Lublin - KS START PARK-M Nowy Sącz 10:0

Po tygodniowej przerwie do gry powróciły tenisistki stołowe. Zawodniczki AZS UMCS OPTIMA Lublin pokonały u siebie zespół KS START PARK-M Nowy Sącz 10:0, utrzymując tym samym pozycję lidera tabeli. Po czterech kolejkach stosunek straconych do wygranych setów, w drużynie z Lublina, wyniósł 4:36. Rywalem naszej drużyny był zespół, który jest beniaminkiem w rozgrywkach i nie odniósł jeszcze zwycięstwa w tych rozgrywkach.

Mecz miał jednostronny charakter i zawodniczki AZS UMCS OPTIMA Lublin dominowały we wszystkich pojedynkach. W całym spotkaniu straciły jedynie dwa sety. Przy pierwszym stole swoje gry rozegrały Wenwen Liu i Sylwia Pawlak, pewnie pokonując Danutę Gardoń i Natalię Stec. Trzy z czterech pojedynków między tymi graczami zakończyły się wynikiem 3:0, natomiast konfrontacja między Sylwią Pawlak a Natalią Stec rezultatem 3:1. W deblu naprzeciwko siebie stanęły pary Wenwen Liu - Katsiaryna Sivakova i Danuta Gardoń - Natalia Stec. Pierwszy ze wspomnianych duetów rozstrzygnął pojedynek na swoją korzyść w stosunku 3:0.

Przy drugim stole kolejne mecze przebiegły według podobnego scenariusza. W starciach: Katsiaryna Sivakova - Natalia Banaś, Anna Urbańczyk - Karolina Dutka, Anna Urbańczyk - Natalia Banaś, zawodniczki AZS UMCS Optimy Lublin pokonały rywalki 3:0, natomiast w pojedynek Emilii Zawadzkiej z Karoliną Dutką zakończył się wynikiem 3:1. Ostatnia z wymienionych tenisistek z Lublina rozegrała swój pierwszy mecz w lidze. W deblu zawodniczki Anna Urbańczyk- Sylwia Pawlak wygrały 3:0 z parą Natalia Banaś -Karolina Dutka.Trzeba jednak przyznać, że pomimo widocznej różnicy, drużynie gości nie brakowało waleczności i tenisistki starły się postawić naszym zawodniczkom maksymalnie trudne warunki.

W niedzielę 12.10.2014 o 11.00 zmierzymy się w kolejnym meczu z LZS Orion Branda Bukowice.