AZS UMCS Optima - LZS Orion Branda 8:2

Po wczorajszym dość łatwym zwycięstwie, dzisiejszy rywal drużyny AZS UMCS Optima był o wiele bardziej wymagający. Drużyna z Bukowic pomimo tego, że jest beniaminkiem w rozgrywkach radzi sobie całkiem nieźle i jak dotąd nie zanotowała na swoim koncie porażki. Obecnie plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. W jej składzie grają bardzo doświadczone zawodniczki, są również wzmocnione obecnością Renaty Gumuli, do niedawna liderki naszego zespołu.

Mecz od początku dostarczył sporo emocji, pierwsze gry pojedyncze, były bardzo zacięte. Tą fazę rozstrzygnęliśmy na naszą korzyść i do fazy gier deblowych wchodziliśmy z wynikiem 3:1. Na wysokości zadania stanęły nasze zawodniczki w grach podwójnych. Na drugim stole dość pewnie, chociaż nie bez problemów Ania Urbańczyk i Sylwia Pawlak dopisały do swojego konta jeden punkt. Natomiast na stole pierwszym, para Wenwen Liu i Katia Sivkova stoczyły bardzo ciężki, ale przy tym bardzo widowiskowy pojedynek z parą: Gumula/Kazberuk. Chociaż początek nie potoczył się po myśli lublinianek, to w kolejnych setach dziewczęta nie pozwoliły sobie wyrwać zwycięstwa.

Po deblach najciekawszym pojedynkiem był mecz liderek, Wenwen Liu i Renaty Gumuli. W pierwszych dwóch setach Wenwen nie potrafiła znaleźć właściwego rytmu i niespodziewanie dość gładko pozwoliła wyjść rywalce na prowadzenie. W trzecim secie nastąpił zdecydowany zwrot akcji, Wenwen przejęła inicjatywę i z "zimną krwią", metodycznie zdobywała kolejne punkty.

Dzieła dopełniła Sylwia Pawlak, dość pewnie zwyciężając Elżbietę Kazberuk. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8:2 dla AZS UMCS Optima.

Przerwa w rozgrywkach potrwa do 8 listopada.